Skocz do zawartości

Omega B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Siema

Jestem tu nowy i też pytanie do was.

Co sadzicie o Omedze B 2.5 TDS?? Wiem ze są tam silniczki od BMW ale chodzi mi o to czy sie nie psują te silniczki, czy dobrze sie spisują w tych autkach? Bo słyszałem ze przy ok 300 tys. km coś sie tam psuje w tych silniczkach ale od drugiej osoby słyszałem ze nie ma reguły i ze zależy od jazdy. Chcę kupić taką Omegę 2.5 TDS w kombi i dlatego pytanie żebym się nie wpakował w jakieś koszty związane z remontem silnika itp. itd.

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję.

Pozdrawiam Waldek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.paliwozerne jak na diesla po miescie 10 ropy jak nic

2.delikatne jednostki-lekkie przegrzanie i po silniku

3.mulowate a szczegolnie w polaczeniu z automatem

 

jak juz to kup 2,5 V6 benzyne i zagazuj

trwala jednostka i z gazem wyjdzie taniej niz Diesel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie chce beny a zwłaszcza z gazem. To ze pali w mieście 10 l to jest nic (golf 4 1.4 16V wypije tez tyle jak sie postaram). Chodzi mi o to czy te silniki nie są awaryjne itp itd. Doczytałem wczoraj ze padają pompy wtryskowe, a tak po za tym to wszystko ok jest. Wymieniać tylko oleje, filtry na czas i wszytko będzie ok z silniczkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie kupuj omegi z tym silnikiem :D:(! Miałem to kiedyś i powiedziałem sobie igdy wiecej!!

GAWLAK ma rację kup 2.5V6 ja mam osobiście 2.0 16V a w najbliższym czasie zmienię na 2.5v6..U mnie w TDS zaczeło sie od pompy paliwa przez pompę wodną, wtryskiwacze a skonczyło sie na turbinie pomimo tego ze miała pewny udokomętowany przebieg 220000 i auto było z pewnych rąk!! W ostatecznosci sprzedałem padaczke!! Jeżeli ma byc diesel to może te nowsze DTI może są lepsze, poczytaj popytaj może bedzie ok, ale od TDS zdala!! Taka jest moja opinia na ten temat a zrobisz jak uważasz!!! Udanego zakupu!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podziękował ślicznie. Ale teraz zobaczcie:

"a kupilem omgę 2,5TD pół roku temu i jestem z niej zadowolony ale oczywiście nie jest to samochód doskonały...za 12,5 tyś. zł mam `97r. prod. pali mi to ok 12 na miescie(niejestem emerytem ) na autostradzie przy 140km/h zeszla mi ponizej 8l wymienilem w niej tuleje wahaczy przednich i zrobilem geometrie, czeka mnie jeszcze nastawnik i uszczelninie jednego wtryskiwacza.

 

na trasie wedlug mnie niema lepszego silnika...w miare oszczedny,elastyczny i dynamiczny. na miescie "troche" za duzo pali.

 

ja polecam silniczek...choc frajda z przyspieszenia od swiatel jest wieksza na benzyniaku...ale brzmienie i elastycznosc silnika to wynagradza. ale i tak wybor nalezy do ciebie"

 

 

Więc raczej na pewno kupie z 2.5 TDS kombi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Posłuchaj w zawieszeniu w omedze to nie ma różnicy czy zepsuje sie w dierslu czy benzynie to jedna chwała.....Radzę Tobie dobrze zastanów się dobrze jescze raz, poczytaj popytaj, ja wiem ze jak człowiekowi coś sie zamani to świata nie widzi poza tematem..Zastanów sie dobrze :D:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jedni chwalą ten silniczek 2.5 TD drudzy narzekają. Gadałem juz z paroma osobami i w tych silnikach nawala pompa wtryskiwaczy a poza tym nic więcej. Koleś ma 2 takie megi i każdą chwali w 100%. Ja tez jestem zainteresowany kupnem megi z tym silnikiem 2.5 TD. Nie chce benzynki bo mnie zeżre :D. A fura na gaz to już nie fura tylko padaczka. Nigdy bym nie przerobił auta na gaz szkoda by mi auta było mocy itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności