Skocz do zawartości

Omega B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega może ma dojście do ropki dlatego ropniaczek :D . Tak jak by normalnie tankował na stacji to jaka oszczędność jak ropka droższa od Pb 95 . Przecież jak ropniak pali w mieście 12l to niewiele mniej od 2,0 16v ( 11- 14) :( . A dizel droższy w naprawie. Powodzenia w zakupie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam dojścia do zupy. Dieslem zrobię więcej Km na pełnym baku niż bena. 2.5 TD pali na trasie ok 6-8 a bena pewnie wypije z 10-12. U mnie ropa o 10 gr jest droższa. A jak bym kupił bene to mnie zje bo bym jej nie przerobił na gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Ja nie wiem kuller20, piszą Ci że ten silnik wpierdziela 8l w trasie na 100, 12l po mieście i to diesla... Ja bym nigdy w życiu nie kupił czegoś takiego, bo to nie jest już diesel moim zdaniem... Po co kupować diesla który pali jak benzyniak i jest od niego o wiele słabszy, zakładając jeszcze że nie ma się dojścia do tańszej ropy... BMW 735 z podwójnym turbo było chyba w Auto Świecie opisane i to pali 7 litrów, a kopyto ma niesamowite. Moim zdaniem kupno diesla który pali więcej niż 8-9l po mieście mija się z celem. Moja Viki 1.6 16V pali po mieście orzy dynamicznej jeździe 10l gazu. Czyli około 22zł na 100km. Ta omega - 54zł na 100km. Ja bym jeździł na gazie. I co do tego że padaczka się nie zgodzę i że straci moc też nie. Zainstaluj w porządnej firmie porządną instalację (pewnie coś koło 3tys zł Cię wyniesie) - sekwencję i nie będzie spadku mocy, i spalanie zbliżone do spalania benzynki. 2x tańsza jazda. Nad czym tu się zastanawiać? Chyba że jak już chcesz to diesla, ale moim zdaniem 12l po mieście to o 2 razy za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TD pali na trasie ok 6-8 a bena pewnie wypije z 10-12.

i tu sie mylisz

2,5 na trasie wcina od 8-10

a diesel kolo 8 wiec niewielka roznica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wole jeździć za 54 zł niż za 22 autem w gazie na pewno jak bym kupił bene to bym jej nie zgazował. A jak ty jedziesz (jak to napisałeś dynamicznie) to pije 10 l gazu. (Golfem 4 1.4 16V przy mojej jeździe pije miasto ok 10 l benki) Tak wiec sobie policz ile mi wypije 2.5 w benie (oczywiście bez gazu bo nie zgazuje nigdy auta)a ile 2.5 TDS przy mojej jeździe??

 

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 20:36 ]

Koledzy jednak muszę poczekać do października i kupie z pewności Mege C. Tylko z jakim Dieslem polecacie??

 

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 17:10 ]

Koledzy kupie w pazdzierniku z Niemiec Omege C. Ale z jakim silniczkiem Diesla kupic??

Aha jeszcze mi powiedzcie na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie Megi z takim silniczkiem 2.5 DTI??

A co sądzicie o silniczku 2.2 DTI ??

Który lepszy 2.2 DTI czy 2.5 DTI??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Heh, śmieszą mnie niektórzy jak to gadają że nigdy w życiu autka nie zagazują, a nigdy nie jeździli na gazie, usłyszeli pare negatywnych opinii i już są specjalistami, założenie gazu to zabójstwo dla silnika. Silnik się szybciej zużywa, nie zaprzeczę, ale wolę pojeździć autem za połowę ceny, ekologiczniej, z tą samą mocą co na benzynce, pozwalać sobie na więcej jeżdżenia, a resztę kasy odkładać na nowe auto, bo obecne kiedyś się znudzi. Ale to Twój wybór, jak masz dużo kasy i nie wiesz co z nią robić a nie startujesz w wyścigach to proszę bardzo :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No chcę chcę przywieść sobie Mege C ale jeszcze nie wiem z jakim silniczkiem. Na pewno DTI ale czy 2.2 DTI czy 2.5 DTI tego jeszcze nie wiem.

Oczekuję na jakieś odpowiedzi z jakim najlepiej silniczkiem kupić. I na co zwrócić szczególną uwagę przy kupie Omci z tymi silnikami.

 

 

No jeśli ktos chce to niech jeździ na gazie. Ja tego nie pochwalam i NIGDY nie przerobie auta na gaz. A jeszcze lepsi są Ci co maja silniki 1.0 lub mniejsze i a nawet tak do 2,0 i sobie gazują fure. Tak wiec każdy ma swoje zdanie na ten temat, ja mam akurat takie i go nie zmienię. A jak mam kupić np. Mega 2.0 16V za ok 5 tys zł (i ja zgazować) to wole dołożyć ze 2 tys i kupić w Dizelku 2.5 TD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera to co mu się podoba - i to jest jego wola.

A przerabiają i "cienko cienko" i bisy 0,7L, ale te "wozy" wcale nie palą jak by wynikać mogło z pojemności i zużycie paliwa może być na poziomie np. auta z pojemnością 1,4L.

Osobiście nie jestem zwolennikiem anie diesla, ani silnika o małej pojemności i chyba większy może być mocniejszy. Poczekaj a może ktoś kto ma 2,5 odezwie się :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam gazu :D;)

 

 

 

Kiedyś czytałem lekture o dizelkach. Silnik 2,5 DTI jest bardzo dobry , ale jażeli ktoś zle traktuje tego dizelka , niedba o niego to mogą być duuuuuuuuuuże kłopoty . O dizlu 2,2 DTI mało słychać o jakiś poważnych awariach. Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności