Skocz do zawartości

Wielokrotnie poruszany problem kontrolki z samochodzikiem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

jeździłem na kompa no i nic nie wykrył a to i tak się zapala ten samochodzik

Wyczyść EGR, posprawdzaj wszystkie gumowe wężyki idace od elektrozaworków ... i elektrozaworki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z już założonego tematu chciałbym opisać swój "niepokój" dotyczący tej, że kontrolki. Posiadam Astre H 1.7CDTI 101KM. Około tygodnia temu jadąc z prędkością ok. 110km/h zapaliła się ta nieszczęsna kontrolka. Świeciła ok. 3 sekundy i zgasła. Do dzisiejszego dnia przy różnych prędkościach nic, wszystko działa jak działało, nie dostrzegam żadnych zmian. Niebawem mam zamaiar wybrać się na Techa ale przed wizytą chciałbym dowiedziać się czy mam się zacząć martwić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo tak zacznij się martwić bo ja sobie z tą kontrolką nie radzę!

NIe martw na darmo kolegi .... jak sie na chwilke zapaliła i zgasła to nie ma sie co martwic ..... jak by tak było non stop to co innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dzień dobry!

Jedno krótkie pytanko. Czy po usunięciu usterki trzeba kasować błędy? ale żeby nie było tak prosto to opiszę problem:

1. Zośka muł totalny ale kręci do 4000 bez kontrolek. Spalanie w mieście 11 w trasie 6.

2. czytanie forum- decyzja: mechanior i czyszczenie kolektora, egr, czujnika ciśnienia doładowania i zaworu turbiny

3. wykonanie i.... działa! Śmiga, hamuje silnikiem na dłuższym dystansie ogólnie spalanie spadło i super! ( podobno był zasyfiony tak że miał tylko 40% przepustu powietrza)

4. i tu małe ale... 3200 obr. i kontrolka z kluczykiem i muł...;)

czy właśnie dlatego że nie zostały usunięte błędy po tych czyszczeniach zrobiło się mułowato i ogólnie elektronika zadziałała?

wiem że trzeba odłączyć aku na 30 sek ale istotą mego problemu jest to czy zawsze trzeba kasować błędy po wykonanych naprawach. a może jesli naprawa została wykonana poprawnie to nie powinien wyskakiwać błąd (bez uprzedniego kasowania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie powiem Ci dokładnie ... ale jeśli nie wystapi ten sam bład ileś razy to bład sam sie kasuje. Możesz oczywiście go skasować przez odłaczenie akumulatora.

 

Posprawdzaj sobie szczelność tych wszystkich gumowo - plastikowych wężyków od elektrozaworków, turbo i EGR. MOze masz nieszczelne i łapie lewe powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeszcze jedno... Czy Wam też check się zapalał tylko na 4 i 5 biegu powyżej 3200 obr/min? Na innych biegach oraz na zimnym lub ciepłym silniku oraz na postoju ta lampka mi sie nie zapala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ręce już opadają ale pojawił się nowy fakt. Zacznę od początku.

Po nagrzaniu się silnika, zawsze po dojechaniu do skrzyżowania zapalała się magiczna kontrolka /samochód wchodził w tryb awaryjny/. Po ruszeniu i przejechaniu ok 300 metrów kontrolka gasła i wszystko wracało do normy. I tak w koło. Byłem u kilku mechaników ale chcieli wymienić mi pół samochodu - kod błędu P0400. Ponieważ znajomy ma taki sam silnik jak ja zamieniliśmy zawory EGR oraz elektrozawory znajdujące się przy akumulatorze na egzemplarze z jego samochodu /u niego jest OK/. Żadnej poprawy. Wizualna kontrola wężyków podciśnienia również nie wyjaśniła tematu. Jeżdżę z tym już 4 miesiące. I teraz UWAGA:

Ostatnie dni jeżdżę na włączonej klimatyzacji i problem nie występuje. Po wyłączeniu klimy problem wraca. Stąd moje pytanie. Ma ktoś może pojęcie co to może być, bo niby co ma wspólnego klimatyzacja z recyrkulacją spalin?

Proszę o pomoc. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności