Skocz do zawartości

Wielokrotnie poruszany problem kontrolki z samochodzikiem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze a ja wymieniłem na nowy EGR i ponownie kontrolka się pojawiła.... czyżby wymiana była zbędna a problem był w czymś innym? Mimo, że komp wskazywał na EGR :beer: Jak się tak okaże to będę mocno wkurzony :beer: Oby to była tylko jakaś drobna, tania i szybka w naprawie pierdółka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj byłem jeszcze raz na kompie, tym razem gościu miał więcej niż jeden program i diagnoza : uszkodzona przepływka. Sprawdzał na obrotach i pokazywało że obroty rosły tak do 2500 a ciśnienie przepływu powietrza stało w miejscu.

Żadnego innego błędu nie wykrył choć to dziwne dla niego było że komp niedał rady podpiąć się pod sterownik silnika.

W czwartek jade po przepływkę (używkę) i zobaczymy.

Jak sądzicie czy to coś może znaczyć ten brak podglądu sterownika silnika?

 

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 15:33 ]

Coś mi nie dawało spokoju i jadąc po przepływkę dostałem namiar na gościa co ma dobry sprzęt .Byłem i zrobił na mnie dobre wrażenie zna się rzeczy. Po podpięciu wyskoczyły błędy około 7, a po skasowaniu został jeden 0400 - EGR przewa. Jestem umuwiony na wtorek na naprawę i czyszczenie. Jednak dzisiaj poszedłem pooglądać tego EGRa i odsłaniając osłonkę plastikową poruszałem tą krzywką , a tu troszkę ciężko chodzi i pod koniec się zawieszała to ją WD40 i rozruszałem. Tak że autko śmiga jak trzeba kątrolka już nie świeci jest ok.

Pojadę tylko do niego na kasowanie błędów i ewentualnie aby go wyczyścił i zabezpieczył od środka i w droge. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Czytam wszystkie możliwe informacje dotyczące nieszczęsnej kontrolki"samochodzik z kluczykiem" , ponieważ od pewnego czasu mam to szczęście ,że ta frania się zapala.Mam Zafirę lB z silnikiem 150KM jeśli to ważne to jest to automat.Kontrolka zapala się tylko wtedy gdy zwalniam dojeżdżając na przykład do skrzyżowania,po naciśnięciu na gaz przestaje świecić po przejechaniu jakiejś nie sprecyzowanej odległości,bywa z tym po prostu różnie.Po podłączeniu do komputera nie pokazuje błędów POMOCY!:D!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Czytam wszystkie możliwe informacje dotyczące nieszczęsnej kontrolki"samochodzik z kluczykiem" , ponieważ od pewnego czasu mam to szczęście ,że ta frania się zapala.Mam Zafirę lB z silnikiem 150KM jeśli to ważne to jest to automat.Kontrolka zapala się tylko wtedy gdy zwalniam dojeżdżając na przykład do skrzyżowania,po naciśnięciu na gaz przestaje świecić po przejechaniu jakiejś nie sprecyzowanej odległości,bywa z tym po prostu różnie.Po podłączeniu do komputera nie pokazuje błędów POMOCY!:D!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy bledy i jeszcze raz bledy, mozna samemu to zrobic...

 

http://forum.opel24.com/zafira-b-zczytywanie-kodow-w-domu-vt28419.htm

Witam ponownie

 

Po odpaleniu procedury "startowej myśliwca oznaczonego znakiem OPEL" na wyświetlaczu pojawił się błąd ECN 227911.Co to może oznaczać?Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, u mnie tez zablokował mnie tym razem na stałe żółty kluczyk. Po odpaleniu silnika na luzie nie świeci się, po jakimś czasie zapala się, jak go po odpaleniu bez kluczyka pogazuję to się nie świeci, jak spuszczę na luz to się zaświeca i nie gaśnie podczas jazdy. Zauważyłem też, że zanim się zaświeci na luzie lekko zaczyna się podświetlać (na prawdę delikatnie i tylko w ciemności to da się zauważyć) kontrolka świec. Kiedyś wyskakiwał mi kluczyk , ale w kompie był tylko EGR.

 

Dzisiaj jadę na kompa, to może coś więcej będę wiedział, ale może ktoś miał podobne objawy???

 

Byłem na kompie i tylko P0400 EGR, nieprawidłowe napięcie. Po odpięciu EGR-a żarzenie kontrolek obok kluczyka ustaje, więc chyba się zaciął na silniku, lub spalił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już myślałem, że mam spokój z tą kontrolką, po regeneracji EGR a tu dziś rano, ponownie zapaliła się przyjemna kontrolka. Odczytałem Błędy i w pamięci był P0105 - Ciśnienie atmosferyczne do ciśnienia doładowania Nieprawidłowe. :D

I już nie wiem co robić :] Proszę o jakieś pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy?! Ja tak zrobiłem, trudno jeden wydatek, akurat miałem ten najdroższy, ale spokój, odpukać :D Już ponad pół roku.

Tylko poszukaj bo ceny w różnych serwisach się bardzo różnią, mi się opłacało aż z pod Poznania nabyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności