Skocz do zawartości

Hamulce z omegi w corsie b.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zastanawialem sie ostatnio czy dalo by sie wlozyc do corsy b hamulce od omegi. Corsa gsi ma srednice 236 a omega czy senator nawet 296. a z tylu omega b ma zwykle 286. Z takimi hamulcami corsa stawa by w miejscu :( I moje pytanie jest takie: Czy ktos kiedykolwiek probowal cos takiego. Czy jest to wogole mozliwe. Widzialem ze kolga w tigrze wsadzil hamulec od astry, ale nie moglem znalesc co dokladnie wymienil co przerobil. Moze ktos mogl by wyjawic co trzeba dokladnie kupic, i co ew przerabiac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz jest takie powiedzenie - "Polak potrafi" i idąc tym tropem niewątpliwie można różna wynalazki stworzyć.

Ale tu byłby trochę ból - omega tył - piasta jest wprasowana w łożysko, a ono w wahacz. Piasta - różnica w otworach, wielkość, hamulce to tarczo-bębny itp.

Omega przód - piasta, otwory, wielkość kół itd.

Poza tym przeniesienie napędu - na inną oś, czyli przeguby itd. itp.

:( Zapominamy :wink:

Prędzej z Astry - Trzeba sprawdzić - przeguby i porównać wielo-wpust półosi, łożyska, piasty i dalej zaciski tarcze, klocki i jeszcze pewnie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować.

Sądzę, że nie masz większych felg niż 15"

Więc pakuj 256mm, i to starczy.

Może być z astry, vectry, czy kadetta na 14" felach.

236mm, to trochę mało, jak się hamuje z 220km/h :lol:

Strasznie smierdzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppic, polecam ten link:

http://forum.opel24.com/katalogi-elektroniczne-vt17490.htm

Możesz sobie tam poszperać, w wielu katalogach są wymiary poszczególnych części.

Jarzmo zacisku (mocowanie) - szczerze mówiąc nie wiem w najgorszym wypadku weźmiesz z zaciskami. Chociaż z tego co sprawdziłem corsy w gsi miały również 256mm na przodzie.

Jeśli chodzi o tył, to w Astrze są piasty, a w Corsie masz chyba bęben na czopie, czyli inne mocowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich na forum jestem pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.

Co do tematu to ostatnio wymieniłem w swojej Corsie hamulce z Tigry 1.6-16V tj-zaciski plus tarcze 256-wentylowane-wszystko pasuje jest tylko jeden problem :/ trzeba wymienić felgi na co najmniej 14, a reszta pasuje. Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności