Skocz do zawartości

Szybciej hamuje tył niż przód!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Witam!:wink:

Dzisiaj doznałem szoku troszke gdy na skrzyzowaniu musiałem raptownie zachamowac http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif i usłyszałem pisk tylnych kół.... w sumie normalne zajwisko nic dziwnego, ale gdy wjechałem na pseudo parking o powierzchni z piasku lekko przychamowałem i ewidentnie czuc jak pierwszy łapie tył a dopiero przód po chwili.... co to moze byc?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Z tyłu nowe Bebny i szczeki przejechane na nich około 1500 km, z przodu nowe klocki i przejechane na nich niecałe 1000 km....jesienia wymieniany był płyn w układzie, odpowietrzany itp.... coś z pompka hamulcowa??? Pomózcie!:wink:!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie nie ma regulatora siły hamowania na tył.

Może przód ci się jeszcze nie dotarł, albo kupiłeś lipne klocki, albo źle odpowietrzyłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

hmmmm ale dotychczas było oki przynajmniej nie odczówałem nic takiego..... i tez mocniej hamowałem..... przód klocki to ferrodo sprzedawca zapewnial ze sa oki.... hmmmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też jeździłem na ferodo i było oki.

Próbuj jeszcze raz odpowietrzenia, pamietaj, że na krzyż.

Zobacz, czy przy wciskaniu pedału nie puchną przewody elastyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Wina okazały sie te sruby regulujace naciag recznego... zapieczone były i zbyt mocno rozkreocne... :) w sumie tyle koła lekko cały czas hamowąły... podejchałem do mechanika zrobilismy to i teraz hamulce sa juz oki... hamuja tak jak powinny hamować:)! tzn równo bierze tył i przód:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

jedna dupa..... to nie to.... znowu zonka bym zaliczył jak na łuku drogi musiałem hamowac... dalej tył bieze pierwszy bo czułem jak tyl mi ucieka... ale teraz nie za każdym razem tak jest... rozkładam rece powoli już....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

no tak w sumie i racja... ale pojechałem dzisiaj z rana na polna droge... ładnie utwardzona równiutka... lekki piasek gdzie niegdzie....

i Próba :) jade hamulec do podłogi.... wychodze takie same odstepy hamowania kół... jade dalej i znowu podobnie... zaciagam reczny spuszczam i znowu jade... i oto psikus... pedał hamulaca do podłogi a tu najpierw tył i dopiero przód.... :) myśle ze gdzies linka nie dobija do końca....penwie jakiego syfu naszło i sie zacina... dopiero zaciagłem rezcny do końca znowu spuściłem i tak kilka razy i znowu próba i dobrze a jak zaciagne reczny i spuszce to tył pierwszy bierze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności