Skocz do zawartości

Przygasanie, szarpanie itp... Rozwiazanie!Astra G X18XE1


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Jako ze jestem wsrod wielu ludzi, ktorzy posiadaja ten silnik co ja mam wiadomosc. Czy zla czy dobra sami ocenicie. Otoż bylem 2 razy w aso, za pierwszym razem wg. doradcy wszystko bylo ok. Wiec pojechalem drugi raz wzialem go do auta i pokazalem mu co sie dzieje. Czyli: Szarpanie silnika w okolicach 1000-2000 obr., przygasanie auta, i chwilowy zanik mocy(po zamianie biegu, czy przy ruszaniu). Wiec doradca wzial auto. Pytal sie co bylo robione, wiec powiedzialem mu: swiece, egr i przepustnica(czyszczenie), wymiana filtrow, wymieniony czujnik polozenia walka rozrzadu, wgranie nowego softu i chyba to tyle. Posprawdzali wszystko(przynajmniej tak mi powiedzieli ale jak bylo naprawde?!) i elektryk sprawdzil historie bledow(oczywyscie nie powiedzial mi dokladnie jakie bledy byly) i powiedzial ze te bledy wskazuja na poczatki umierania sterownika silnika. Pytalem sie goscia czy jest mozliwa naprawa tego sterownika, ale powiedzial mi ze byc moze ze nie bo nie ma calkowitego uszkodzenia...(?!) Pytam sie o koszt nowego: 4200zł...po czym zbieralem zeby z podlogi...

 

I teraz zastanawiam sie nad tym, czy jest sens pakowac sie w uzywke? Skoro sam mechanik mi powiedzial, ze ostatnio nawet wymieniali w tym samym silniku sterownik i dosc czesto sie to zdarza. Czy ktos wie czy byla by mozliwosc jego naprawy? Bo w nowy sterownik to mi sie nie widzi inwestowac...Jedyne swiatelko jakie widze to do żyda...

 

Pozdrawiam Michał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu że dobrze zrobiłem że sprzedałem astrę z tym silnikiem !

 

nie dość że władowałem w tego złoma 4000 zł w niecały rok to jeszcze szykowało się 4000 na kompa i 1000 zł na klime ... grr !

 

trzeba by może zrobić jakąś czarną listę silników ? napewno x18xe1 zajmie czołową pozycję ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zna ktos jakiegos elektronika w Krakowie? Bylem u p. Kitlińskiego i on mi powiedzial cene 350-1200zl...rozbierznosc zarypista...bylem jeszcze u jednego i powiedzial mi ze jest to nie do zrobienia poniewaz nie ma zadnego bledu itp...

 

 

egoista, za ile sprzedales swoja?

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam ten sam silnik w astrze g 3d i jestm zadowolony.

proponowali Ci w aso sprawdzenia przepustnicy i ew. rozwiert do 2 mm ? bo to wada prawie wszystkich silnikow x18xe1.

w ASO tez gamonie robia i przekonalem sie o tym nie raz m.in jak jezdzilem do nich z Corsa C i chcieli wymieniac wtryskiwacze i sterownik silnika a filtra paliwa nie sprawdzili...

 

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 15:07 ]

sterownik mozna nabyc na allegro za 1000 ale proponowal bym najpierw podmianke zeby sprawdzic czy rzeczywisice po wymianie sie poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdzali przepustnice, ale nic im nie wykazalo 8) Nic nie mowili o tym rozwierceniu. Ty u siebie rozwiercales przepustnice? Tez ci tak szarpalo i przygasal? Wlasnie tez mam w dalszym ciagu watpliwosci co do tego sterownika...tyle ze jak wlasnie bylem u elektronika co sie zajmuje sterownikami to powiedzial mi ze to normalne w tych silnikach, ze przygasa i szarpie i to jest wina sterownika...wiec nie mam pojecia...czy to przepustnica czy sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Powiem szczerze ze ja mam taki sam silnik i po przeczytaniu tego tematu zaczynam sie coraz bardziej martwic:)

W sumie u mnie się nic takiego nie dzieje na razie i mam nadzieje ze mnie to nie spotka.

Ja bym proponował szukać takiej samej astry po bum i wtedy na pewno taniej wyjdzie jak cos.

A czy dowiadywałeś sie czy jest możliwość wsadzenia sterownika od 1.8 tylko tego od 2000 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

rebee, tak mozesz wrzucic sterownik z 2000 roku tylko musi to byc z x18xe1.

misku, ja mam tylko lekkie spadki mocy w dolnych partiach obrotow.

poza tym zadnego przygasania itp nie mam.

wyczysc sam przepustnice i zobacz czy sie cos poprawi.

normalne czy nie co do sterownika jak dla mnie to ostateczosc. zacznij od zdemontowania przepustnicy i czyszczenia. ja jakos nie ufam mechanikom i wszystko przy samochodzie robie sam lub u znajomego.

 

btw. masz pewnosc ze nowy sterownik rozwiaze sprawe ? bo moze sie okazac ze po zaladowaniu nowego bedzie to samo i co wtedy ?

 

btw2 masz instalacje gazowa?

pzdr.

 

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 23:36 ]

jak cos to sluze pomoca na gg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
sjr, pisalem ze bylo to juz robione.....Wszystko co moglem zrobilem nawet z podmianka przepustnicy!! I wg mnie co zostalo to tylko ten sterownik....wszystko bylo czyszczone sprawdzane wymieniane i nic...oprocz sterownika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności