Skocz do zawartości

Opel Astra F - hamulce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanie odnosnie servisowania hamulcow

 

co ile znieniacie

1) klocki

2) tarcze

 

3) szczeki

4) bebny przetaczac czy zmieniac ??

 

Jaki to jest koszt ??

tarcze mam zwykle nie wentylowane

 

Co ile zmieniacie rozrzad

 

i czy wymieniacie odrazu kolo zebate ??

 

czy tylko pasek i rolke i napinacz

 

czekam na info pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Klocki, tarcze, bębny i szczęki wymieniam jak się zużyją czyli przekroczą jakieś tam wartości zużycia (można znaleźć te wartości w książce "Sam naprawiam...") - nie musi to zależeć od przebiegu chociaż ma z nim związek.

Bęben można przetoczyć jeśli jest z czego (należało by wtedy założyć szczęki z tzw. nadmiarowymi okładzinami) - polecam przetoczenie bo na pewno bedzie taniej niż nowe bębny.

Warto zwrócić uwagę na cylinderki (w tyle) czy występuje zawilgocenie po odchyleniu gumek bo to dość częsta przypadłość w asterkach która ma wpływ na jakość hamulców.

 

Rozrząd wymieniam co 60 tyś i tylko pasek, rolkę i napinacz. Podczas zmiany rozrządu polecam wymienić pompę wody i termostat bo to nie duży koszt a będzie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - podróby co ok. 10kkm.Ja kupuję takie po 70 zł.

2 - mam auto od 4 lat, dopiero w tym roku na wiosnę wymieniałem.80zł komplet.

3 - ja wyżej, myślę , że 100kkm powinny wytrzymać.80zł komplet.

4 - przetaczać nie polecam.Opel ma dopuszczalne zużycie bębnów 1mm na średnicy, powyżej ucieka płyn hamulcowy przez cylinderki.Tak miałem.Bębny podróba ok. 40 zł sztuka.

Rozrząd - co 60kkm.Pasek, napinacz i pompa.

Koszt mi nieznany, bo jeszcze sam tego nie robiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa, też nie polecam toczyć bębnów,bo:

może wyjść jajo i kicha na całego,bębny od razu do huty

po toczeniu trzebaby zrobić gładż,a tego tokarze przeważnie nie robią(bez gładzi słabe hamulce na początku)

ja37 napisał,że cylinderki mogą zacząć cieknąć i ma rację,bo muszą bardziej wypychać

Lepiej nowe,bo sam to przechodziłem i w koncu kupiłem,a tak to 2 razy robota.Dobrze jest też kupić tzw. zestaw naprawczy i wymienić bebechy cylinderka.Cen nie pamiętam,ale zestaw nie jest drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest też kupić tzw. zestaw naprawczy i wymienić bebechy cylinderka.Cen nie pamiętam,ale zestaw nie jest drogi.

Robiłem to, jeden kosztuje 31 zł.Nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i bębny są na razie nie zmieniane odkąd kupiłem samochód. Klocki zmieniłem rok temu, przejechane 30 tkm i jeszcze pojeżdzą ok. 20 (tak na oko mi się wydaje). Według mnie klocki powinno się zmieniać jak widac że są cienkie lub gdy podczas hamowania zaczyna być czuć bicie na kierownicy (ale to tylko moje zdanie) a tarcze jak widać że są zużyte (według mnie nie ma co się bawić w żadne przetaczanie bo to pozorna oszczędność a i tak w niedługim czasie trzeba będzie wymienić)

Co do rozrządu to na tym też nie ma co oszczędzać, ale nie ma też sensu wymieniać co 30 tkm. Jak zrobisz 60 tkm to możesz się rozglądac za nowym. W zeszłym roku za wymianę oleju, filtra oleju, termostatu, filtra paliwa, klocków, rozrządu razem z rolką ale bez pompy i świec zapłaciłem ok. 150 zł.

A co do koła zębatego to czy coś się dzieje żeby zmieniać bo ja jeszcze nie słyszałem żeby ktoś zmieniał.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi napisał/a:

Dobrze jest też kupić tzw. zestaw naprawczy i wymienić bebechy cylinderka.Cen nie pamiętam,ale zestaw nie jest drogi.

 

Robiłem to, jeden kosztuje 31 zł.Nowy.

 

A ja kupowałem ostatnio całe cylinderki i zapłaciłem 50 zł na oba koła (firma Delphi).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj musiałem młotem naparzać aby wszystko poschodziło, koniec konców na jeden bęben poszła gumówka :roll: i trzeba było nowe kupić, ale i tak mnie to czekało, teraz ino lekko podciągnąć nową linkę i heyah bookiem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności