Skocz do zawartości

Spadajace obroty i maska przednia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi w poldku latały obroty, to była wina układu wolnych obrotów(dysza wolnych i dysza mieszanki)

W oplu bedzie to silnki krokowy i sonda.

Wszystko to pod warunkiem, że wszystko jest szczelne(lewe powietrze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas jazdy gdy wcisne pedal sprzegla lub wrzuce na luz obroty silnika spadaja do 400-500. Gdy zatrzymam auto np. na swiatlach obroty wracaja do normy.Tylko jak znowu rusze pojawia sie ten sam problem.Klopoty te zaczely sie pojawiac po tym jak padl mi akumulator i zostal troszke podladowany. Chyba nie obejdzie sie bez wizyty u elektryka.Chyba ze macie inne propozycje na rozwiazanie tego problemu.Mam jeszcze jeden maly problem.Wczoraj chcialem wymontowac akumulator i go naladowac.Niestety nie moglem otworzyc maski przedniej.Prawdopodobnie odczepila sie linka.Znajomy powiedzial mi ze trzeba rozebrac z przodu atrape chlodnicy.Czy jest jakis inny domowy sposob otwarcia maski przedniej by podlaczyc linke ? :roll:

 

Może ci tylko przyblokowało klapę!

Ja tak miałem. Poproś kogoś, żeby w momencie, gdy ty będziesz pociągał za ten "dzyndzel" ktoś przydusił klapę. U mnie to pomogło!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade ale to linka sie wychaczyla.Mam juz ten problem z glowy.

 

[ Dodano: Sro Lis 22, 2006 20:06 ]

Wczoraj bylem z Omega u elektryka by zobaczyl co jest z tymi obrotami.Autko odebralem po paru godzinach.Elektryk stwierdzil ze silniczek krokowy i sonda byly brudne od oleju.Nie znam sie na mechanice wiec nie kazdy moze wiedziec o co chodzi ale postaram sie w miare logicznie napisac.Stwierdzil on ze problem napewno sie powtorzy bo silnik bierze olej czy cos takiego.Dlatego sonda i silniczek krokowy byl brudny.Autko strasznie kopci przy dodawaniu gazu spala plej.Dodam ze wedlug licznika mam przejechane prawie 200 tys. kilometrow.Inny kolego co zna sie na mechanice poinformowal mnie ze silnik sie konczy i czeka mnie wymiana lub remont kapitalny.Co o tym sadzicie? Dodoam ze obroty juz dzis zaczely spadac a w ciagu ostatnich 3 miesiecy ubylo mi prawie litr oleju z silnika.

 

[ Dodano: Pią Lis 24, 2006 19:53 ]

Znajomy mechanik sprawdzil i okazalo sie ze elektryk gadal glupoty.Uszczelka pod kolektorem wydechowym jest nieszczelna i to jest powodem problemow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam Panowie mam kłopot ze swoją omegą 2,0 16v, a mianowicie przy ciepłym silniku obroty według obrotomierza są w granicach 600-700 silnik pracuje przez kilka minut równo po czym jest objaw jak by miał zgasnąć (nieraz zgaśnie) później "odbija" i chodzi znowu równo przez jakiś czas. Co może być przyczyną kakich objawów? Nie ukrywam że jest to wkurzające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności