Skocz do zawartości

wymiana licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wiem że były utworzone podobne tematy ale nie znalazłem tego czego potrzebuje.

A mianowicie chciałem wymienić licznik z normalnego bez obrotomierza na ten z obrotomierzem i teraz mam 2 problemy:

1. Choć oba prędkościomierze mają przełożenie W=1125 ten z obrotomierzem zawyża prędkość o 20-30km/h lecz ta różnica niweluje się przy większych prędkościach 120-140km/h wtedy różnica jest ok 10km/h i pytanie czym to może być spowodowane??

2. Choć szukałem miejsca gdzie można podłączyć obrotomierz nie znalazłem najlepiej jakby ktoś zrobił zdjęcie tego miejsca z widocznym kablem jak się ma zobrazkowane wtedy nie ma kłopotów :D

z góry dzięki

PoZdRo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=11449&highlight=cewki+obrotomierz

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=1063&highlight=cewki+obrotomierz

czym to może być spowodowane??

może coś skopane z zegarem - rozumiem że porównujesz z wcześniejszym bez obr., możesz przełożyć stary zegar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

myślałem o przełożeniu ale nie wiem czy to takie proste zegar prędkościomierza bez obr. jest chyba większy niż ten z obrotkiem i nie chce rozbierać puki nie będe pewien że będzie pasować wkład od zegara.

 

 

Wszędzie jest napisane aby podłączyć pod cewke ale ja nie mam gdzie podłączyć pod nią i w tym mam problem najbardziej pomogłoby zdjęcie z ujętym miejscem gdzie jest podpięty kabel od obrotka.

Współczynniki W są takie same więc nie mam pojęcia dlaczego przekłamuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakiego koloru jest ten kabel jeżeli byś mógł powiedzieć bo są tam 4 kable a nie chce spalić obrotka, co do prędkościomierza widze że nikt mi nie pomoże pogrzebie w nim może coś się uda z tym zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru jest ten kabel jeżeli byś mógł powiedzieć bo są tam 4 kable a nie chce spalić obrotka

Przy cewce szukaj zielonego przewodu, może też być taka opcja, że będziesz mieć na tym przewodzie wyprowadzony dodatkowy konektor(męski, w plastikowej obudowie).

Wtedy możesz wpiąć się w ten konektor.

 

co do prędkościomierza widze że nikt mi nie pomoże

Spróbuj wskazówkę przestawić.

Zdejmij "szybkę", wyciągnij ten bolec co trzyma wskazówkę w stanie spoczynku.

Wskazówka trochę opadnie, wyciągnij ją(najprościej widelcem) i przestaw ją odrobinę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko jest jeden problem że bym musiał jechać conajmniej 20km/h i to zrobić bo inaczej zero będzie na 20

 

ale postaram się może się uda

dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, może lepiej się wpiąć przy kompie z kablem obrotka?

Przecież nie musi być z cewki, moze być sygnałowy na moduł.

Dlatego pytałem o silnik, żeby wiedzieć, na jaki schemat patrzeć. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności