Skocz do zawartości

Astra II 2.0 Di 82KM zwiększenie mocy do 101KM


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

kupilem astre2 kombi 2l di_16v 85km jaki jest prawidlowy symbol tej astry? i slyszalem ze ona nie posiada inteculera bo jest slaba jechalem podobna astra z silnikiem17l 75km i idzie lepiej o 100% od czego to zalezy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam silnik 2,0 dti 100Ps i moge was zapewnic ze nie mam intercoolera :). nie kazda wersja tego silnika go miala. nie jestem do konca pewny ale n poczatku on emialy rowne 100 km i byly bez coolera apotem moc wzrosla do 105 km i tedy mialy intercooler. tez sie zastanawiam nad chiptuningiem :(. ale jakos sie boje bo te silniki opla ogolnie cienki ebyly i potem konsekwencje moga byc masakryczne lol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem astre2 kombi 2l di_16v 85km jaki jest prawidlowy symbol tej astry? i slyszalem ze ona nie posiada inteculera

Opel Astra II 2,0 Di/DTi 16V

Typ silnika

- do XII 1999 (2.0 Di 16V) / X20DTL lub Y20DTL

Moc maksymalna 60 kW (82 KM)

Prędkość obrotowa mocy maksymalnej 4300 obr/min

Moment maksymalny 185 N×m

Prędkość obrotowa momentu maksymalnego

silnik X20DTL 1800...2500 obr/min

silnik Y20DTL 1500...2750 obr/min

 

- od I 2000 (2.0 DTi 16V) / Y20DTH z chłodzeniem powietrza doładowanego

Moc maksymalna 74 kW (100 KM)

Prędkość obrotowa mocy maksymalnej 4300 obr/min

Moment maksymalny 230 N×m

Prędkość obrotowa momentu maksymalnego 1500...2500 obr/min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki bogo akurat mam z 99r.ale czym rozni sie y20 od x20 i dlaczego nie ma tego przyspieszenia. co moze byc przyczyna ?czy mozliwe ze fabryka puszczala takie slabeuszy na rynek tym bardziej kombi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rozni sie y20 od x20 i dlaczego nie ma tego przyspieszenia

X- spełnia wymagania dotyczące czystości spalin w tym przypadku spełniających normę EURO-2

Y- spełnia wymagania dotyczące czystości spalin w tym przypadku spełniających normę EURO-3

dlaczego nie ma tego przyspieszenia

Przyczyn moze być kilka np.:

1. przepływomierz

2. turbawka

3. zawór EGR

Dobrym wyjściem jest diagnostyka komputerowa czyli sczytanie błędów, bo inaczej to jest wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z tego co wiem diagnostyka nic nie da lol. egr moze przepuszczac a na kompie wszystko bedzie ok to samo z turbina. jeszcze dodatkowo pompa moze powoli nie wydalac a komp tego tez nie wylapie. diagnostyka wylapuje jedynie typowe uszkodzenia wrecz mechaniczne, zmiany napiec, ale nie jak np turbo podaje mniejsze cisnienie doladowania. to samo z egr ktory moze byc sprawny ale powierzchcnia przylegania bedzie zasyfiona i caly czas beda walic spaliny do ponownego przepalenia. przypuszczam ze ta sama rzecz ma sie co do przeplywomierza. moja astra tez jak na 100ps jest slaba jak na moj gust. najlepiej by wjechac na hamownie zobaczyc co tam sie dzieje hmm. a potem jak koni ubylo czyscic egr, turbine i sie modlic zeby pompa byla cala bo to koszt kosmiczny naprawy :/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym i najtańszym sposobem w pierwszym etapie poszukiwań mulenia jest wymiana filtra powietrza i paliwa. Jeżeli nie pomoże trzeba szukać dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności