Skocz do zawartości

Astra II 2.0 Di 82KM zwiększenie mocy do 101KM


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tez mialem taki problem mam 2.0DI 16v 82 km z99r astra byla strasznie mulowata ale koledz poradzili wyczyscic zawor egr na kolektorze ssacym i to pomoglo teraz nie ten samochod przy okazi wyczyscilem wszystkie zawory i przeplywkie bo moja astra stala 10 miesiecy w niemczech i wszystko bylo zasniedziale

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak sie składa że mam akurat astre 2.0DI 16v 82 km z99r i też jest strasznie mułowata, i tak się zastanawiam nad tym przeczyszczeniu tego zaworu egr na kolektorze ssącym jak koledze jarekkowik to pomogło.

Tylko pytanie jestem trochę zielony to moje pierwsze auto i czy taki przeciętny szary człowieczek da sobie rade z tym egr czy to jest bardzo skomplikowana operacja ? a i gdzie mieści sie ten egr ma może ktoś jakieś fotki.

z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak sie składa że mam akurat astre 2.0DI 16v 82 km z99r i też jest strasznie mułowata, i tak się zastanawiam nad tym przeczyszczeniu tego zaworu egr na kolektorze ssącym jak koledze jarekkowik to pomogło.

Tylko pytanie jestem trochę zielony to moje pierwsze auto i czy taki przeciętny szary człowieczek da sobie rade z tym egr czy to jest bardzo skomplikowana operacja ? a i gdzie mieści sie ten egr ma może ktoś jakieś fotki.

z góry dziękuję.

Jesli CI sie nie zapala "check engine" to nic to nie da. Jedynie takie czyszczenia EGRa jak i calego kolektora dolotowego robi sie profilaktycznie raz na jakis czas zeby nie zaskoczylo nas to w trasie. Ogolnie nic to nie da jesli sie EGR nie przycina. Powtorze jeszcze raz oplowkie silniki maja slabowydajna pompe (tekst technika z firmy chipujacej opla) oraz male szpryce

( czytaj wtryski malej srednicy) i nie wycisnie sie za duzej mocy. Jak ktos dopasuje wydajniesze wtryski oraz w pompie zwiekszy srednice tloczkow tak na 11mm i elektronika to wysteruje to wtedy bedziemy mogli pogdybac o mocy 150 KM w tym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można można ja to robiłem.,,,,, w moim ma teraz 101 km...

przed chipem, i po był dwa razy na hamowni..

odczyty mam w domu.... mam pytanko ile wytarga wasza astra z tym

motorem 82km???

 

Poprawiłem ortografię // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tych uszlachetniaczy do paliwa co niby wtryski czyszczą czy to warto dolewać do paliwa? czy to taki chwyt marketingowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem... to raz czy dwa... ale wujek jest mechanikiem...

i powiedzial że nic to nieda jeżeli te za 18 zł się wleje z tesco czy z reala... chyba że jakiś porządny za 80zł....to może pomóc... kuzynowi w corsie pomógł...

przeztała kopcić.. tak mocno.. i troche to lepiej odpalało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lopezz444, szkoda, że poprzedni temat został zamknięty, miałem fajny polew czytając jak to wasze stu konne diesle wbijają w fotel powyżej 130km/h, :twisted::lol: Nie ma to....... też kiedyś kupię sobie klekota.... bo widzę, że tym to się dopiero lata :niie::tak::D:(:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... wbiją to znaczy że czuć że przyspiesza... nie wiem czemu go ktoś zamknął...

powyżej 130 z silnikiem 100konnym w dieslu wiadomo że samolot nie jest

ale można spox wyprzedzać... a z chipem lepiej przyspiesza.. jak chcesz mogę

parametry wysłać

to nowy temat porusz można ciekach opinii poczytać,,, i

 

Poprawiłem ortografię // GrzECHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności