Skocz do zawartości

ubywajaca woda w ukladzie chlodzenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wiec j/w wyzej cigle ubywa mi wody w chlodnicy, przy ostrzejszej jezdzie dosc spore ilosci.

wiec zaczne moze od przedniej szyby ktora pokrywala sie para i slodki zapach plynu w aucie, pierwsze co to stawialem na padnieta nagrzewnice ale w aucie jest suchu a woda musi gdzies uciekac, po dlaszych poszukiwaniach odnalazlem podejrzanie mokre miejsce na sciane grodziowej od strony silnika. patrzac od przodu auta po lewej stronie , a tam gdzies jest ten zaworek goracej wody wiec mam pytanie czy ktos to juz wyciagal i ma jakies wskazowki??? bo z miejscem to tam ciezko jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec juz sie tam dostalem w miare szybko :twisted:

tyle ze zadnych uszkodzen nie widac, choc jest wszedzie mokro wkolo zaloze dodatkowe opaski i zobaczymy

 

a teraz jesli chodzi i ten zaworek to dziala on na podniesnienie czy jak?

od gory jest taka cienka rurka jakby do podcisnienia ma to byc gdzies podlaczone??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasu omesi gdy miałem dość czesto dolewałem wody ale żadnych wycieków nie miałem.Moze to przez to że miałem instalacje gazową sekwencyjną i strasznie mi się grzał tzn wntylator włączał się przy 9294 stopniach i to bez ruznicy na pore roku heheh ale nigdy tej wartości nie przekroczyłem i się tym nieprzejmowałem bo poprostu może tak było od tempertury a mówimy przeciez o pojemnościach 2,5 i 3 litra.Chodz nie wiem jakie wy ilości tej wody musicie dolewać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasu omesi gdy miałem dość czesto dolewałem wody ale żadnych wycieków nie miałem.Moze to przez to że miałem instalacje gazową sekwencyjną i strasznie mi się grzał tzn wntylator włączał się przy 9294 stopniach i to bez ruznicy na pore roku heheh ale nigdy tej wartości nie przekroczyłem i się tym nieprzejmowałem bo poprostu może tak było od tempertury a mówimy przeciez o pojemnościach 2,5 i 3 litra.Chodz nie wiem jakie wy ilości tej wody musicie dolewać.

 

Cos w tym jest, ja jak kupilem swoja Omege wszystko bylo okey, jesli chodzi o plyn chlodzacy i wiatrak. Po zalozeniu gazu od razu pojawil mi sie komunikat ze brakuje plyna chlodzacego.

Po kilku jazdach zauwazylem ze jesli przejade nawet 5 km to wysiadajac z samochodu dziala dmuchawa. Byc moze jest to od zalozenia gazu, strasznie szybko sie nagrzewa. Na benzynie mialem zawsze rowne 95 stopni a teraz waha sie miedzy 96 98 raczej wyzej nie idzie. Musze przejechac sie na benzynie i zaobserwowac bo dalej mi do myslenia :twisted: Dodam ze po zalozeniu gazu dolalem litr plynu i po 2 tygodniach oraz jakis 1500 km jest o polowe mniej a tez nie widze wycieku, juz kilka osoba mowilo ze moze to byc mieszkanie sie plynu z benzyna w silniku a nastepnie jest wydalany ze spalinami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanie sie plynu z benzyna w silniku a nastepnie jest wydalany ze spalinami.

To by wyglądało na walniętą uszczelkę pod głowicą.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności