Skocz do zawartości

Corsa + światła i oświetlenie ;-)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie mam dwa pytania:

 

1. Orientuje się ktoś czy w Corsie 1.2i 94r wersja podejrzewam podstawowa montowany był sygnał dźwiękowy oznaczający włączone światła który jak w każdym innym aucie wydziera się po wyciągnięciu kluczyka i otworzeniu drzwi. Bo niestety u mnie nic nie krzyczy i już kilka razy zdażyło mi się rozładować akumulator.

Gdzie ewentualnie można tego szukać w samochodzie jeśli jest i jest zepsute a jeśli niema tego w aucie to w jaki sposób można to zainstalować.

 

2. Nie działa mi podświetlanie w prawej części samochodu (pokrętło od wentylatora, ustawienie gdzie ma być skierowany nawiew, popielniczka) i niewiem co tam jeszcze ma świecić bo lewa strona (przeciwmgielne, włącznik świateł) działa no chyba że ma tam być coś jeszcze podświetlone to już nie działa. Jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

P.S. Bezpieczniki są ok, tyle co na wierzchu to już kombinowałem :]

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk nie był montowany w każdej wersji.

Ponoć wystarczy dokupić takie coś jak przekaźnik i włożyć gdzieś nad bezpiecznikami, ale tego nie wiem, zrobiłem sobie takie coś sam.

Szukaj w "Download".

Astra ma bardzo podobnie, jak corsa, poczytaj tu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=2926

Ostatni post.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luksus, co do swiatel to teoretycznie brzeczyk powinien byc podlaczony pod wlacznik od swiatel jesli go nie ma to mozesz zakupic zwyklaka za 5 zika w kazdym motoryzacyjnym i zalozyc(instrukcja na opakowaniu) i zadziala,co do drugiego to moze spawa dosc blacha ale sprawdz zaroweczke :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Jak otworzę drzwi to świeci się światło w samochodzie ,czy jest możliwość wyłączenia go by drzwi były otwarte a nie świeciło (corsa b 1,0).Przy światełku brak wyłącznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak masz alarm, to nie zdejmuj, bo nie bedzie na te drzwi działał.

Jeśli nie masz w planach korzystania z tego światełka, to lepiej chyba wyjąć żarówke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Gawlak, mam ten przycisk z przodu ale on piszczy jak otworzę drzwi i nie wyłączę świateł na zewnątrz i jednocześnie zapala światełko w środku auta.To dobre, bo nie pozwala zapomnieć zgasić świateł (przypominacz).

 

ja37, właśnie mam alarm a światełko pewnie się przyda kiedyś w nocy.Szkoda tylko prądu jak odkurzam w środku albo jak bym chciała tak wywietrzyć auto pod domem przy otwartych drzwiach.Pewnie zostanie mi otwierać tylko okna albo na czas otworzonych drzwi przykleić plastrem ten wyłącznik.Dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności