Skocz do zawartości

Corsa A 1.2 kat '92 - co tak buczy, szumi, huczy, itp.?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdy jadę swoim autkiem 90-95 km/h słychać jakieś buczenie, szumienie, huczenie... Jak zwał tak zwał, ale nie bardzo wiem co to jest... Dźwięk słychać jakby z prawej strony, to zmieniłem prawe łożysko, ale dalej nic... To samo, czy to możliwe, że to skrzynia? Co jeszcze może powodować takie buczenie? Czasami dźwięk pojawia się przy skręcaniu w prawo. A i temat mojego następnego pytania był już chyba poruszany na tym forum, ale wolę się zapytać. Mianowicie gdy jadę od 100 km/h wzwyż zaczyna mi trząść kierownicą, nie mocno, ale trzęsie, co może to powodować?

 

Poprawiłem temat, na przyszłość nie pisz z włączonym CapsLock'iem // GrzECHO

 

/edit.

 

Poprawiłem temat, na przyszłość nie pisz z włączonym CapsLock'iem // GrzECHO

Na przyszłość nie kasuj edytowanej części mojego posta. Napiszę ją jeszcze raz, brzmiała mniej więcej tak:

 

Jak poznać kod silnika i gdzie go mogę znaleźć (chodzi o np. C12NZ). Z książki 'Sam naprawiam Opel Corsa A' wyczytałem takie dane o moim modelu, możecie powiedzieć co one mniej więcej znaczą?

 

1.2 S Viva / Typ pojazdu: S64-08 / Typ silnika: 12 NV /

 

Co jeszcze powinienem wiedzieć o swoim silniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dźwięk pojawia się przy skręcaniu w prawo.

Lewe łożysko jest wtedy obciążone i to właśnie je słychać.

Ale najpierw sprawdź stan oleju w skrzyni.

Mianowicie gdy jadę od 100 km/h wzwyż zaczyna mi trząść kierownicą, nie mocno, ale trzęsie, co może to powodować?

Koła trzęsą od 80km/h, może tarcze ci się zwichrowały?

Jak poznać kod silnika

Na bloku od góry w okolicach czwartej świecy jest numer silnika.

Pierwsze 5 znaków to jego oznaczenie(albo 4, jak masz 12NV)

Typ silnika: 12 NV

Gaźnik, więcej nie powiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz już wszystko jasne. Mam wtrysk a nie gaźnik,to wiedziałem. Po prostu w książce nie było pewnie podanych wszystkich modeli i wziąłem ten, który najbardziej pasował: 1,2 ,3 drzwi, 5 biegów i opis wyglądu taki jak mój... A w poniedziałęk zobaczę kod silnika i będzie wszystko jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności