Skocz do zawartości

problem z ogrzewaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o ciegno to jest chyba ok bo jak dam pokretlo w skrajne polozenie to tej dzwigni za schowkiem reka juz nie da sie dalej przekrecic. jesli chodzi o ten nadmuch to nie zwrocilem na to uwagi ale czy to moze miec jakies znaczenie? dolalem tego plynu i nic sie nie zmienilo.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tylko ze jak dam w skrajna pozycje to linka sie wygina tak jakby byla za dluga. sprawdze to jeszcze raz. jesli chodzi o kierunek nadmuchu to nie ma to znaczenia i w kada strone dzieje sie tak samo.

jest jeszcze taka sprawa ze jak silnik jest znimny to dosc dlugo trwa zanim zacznie mi leciec cieple powietrze. pisze o tym bo wczesniej mialem citroena saxo i tam cieplo zaczynalo leciec duzo szybciej niz w astrze.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja mam takie zdanie na ten temat, bo u mnie troszke podobnie jest:

Jak zatrzymujesz się i silnik pracuje na wolnych obrotach (kolega ma biesla, wieć tak pewnie z 600obr.), to pompa wolniej tłoczy płyn. Do tego dochodzi to, że auto się dalej nagrzewa, otwiera sie termostat i większość płynu płynie przez chłodnice, bo tam mam zdecydowanie mniejszy opór (gróbsze wężyki).

U mnie jak temp dochodzi do 100'C to z nawiewów leci letnie powietrze. Diesle troszke słabiej grzeja pozatym, a zamulona nagrzewnica (żadki przypadek w oplach bo płyn cały czas płynie przez nagrzewnice, chyba ,że stała długo) nasili to zjawisko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przepraszam ze odgrzewam temat.

 

jak stanalem na poboczu, otworzylem maske i sprawdzilem weze dochodzace do nagrzewnicy to gorny byl bardzo cieply a dolny letni. jak tylko wlaczylem nadmuch, powietrze lecace z wlotow wychlodzilo sie a ten dolny waz zaczal robic sie coraz bardziej cieply. moze to bedzie jakas wskazowka. rozmawialem tez ostatnio z kolega ktory mial Punto i mowil ze on tez tak mial i byla to wina zapowietrzenia ukladu chlodzenia. z tym ze w ksiazce sam naprawiam wyczytalem ze astra II ma auromatyczne odpowietrzanie ukladu.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już miałeś od dawna, czy teraz ci się tak zrobiło?

Układ chłodzenia nie zapowietrza się tak sam z siebie, musi być jakaś przyczyna.

Wymieniałeś płyn teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupilem w czerwcu i juz tak sie dzialo. plynu nie wymienialem. zanim kupilem ten samochod to stal jakies 3 miesiace i bylo nim bardzo malo jezdzone. moze to ma jakis wplyw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nier wiem, jaki masz silnik, więc szukaj korka do odpowietrzanaia układu.

U mnie korkiem jest czujnik temperatury na zegary, w 16V jest korek na obudowie termostatu.

 

Zerknij, czy nie masz wody w oleju.....Wskaźnik temperatury zachowuje sie normalnie, czy ma jakieś dziwne skoki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to 1.7DTI ISUZU. olej byl niedawno zmieniany wiec raczej nie bedzie mial wody. wskazowka temp dziala normalnie. dla mnie najdziwniejsze jest to ze jak jade to mi grzeje normalnie. problem jest jak sie zatrzymam i spadna mi obroty. bo wtedy powietrze sie wychladza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyłacze sie do tematu ja mam taki problem a mianowicie po przejechaniu około 40 km dopiero zaczyna leciec takie ciepłe powietrze z nagrzewicy ale nie leci gorace czy tutaj moze byc walniety termostat bo slabo grzeje czy moze juz jest nagrzwica tak zakamieniona prosze o jakies porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności