Skocz do zawartości

Wymiana wałka rozrządu c20ne


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat rozbierałem starą obudowę wałka, wiec porobiłem foty :twisted:

Do wymiany wałka niestety trzeba odkręcać głowicę.

Nie trzeba zdejmować pokrywy zaworów - ja nie zdjąłem.

Kopułkę i palec każdy wie, jak odkręcić, więc fotek nie robiłem.

Po odkreceniu palca mamy taki widok:

Dołączona grafika

Za ten wystajacy bolec spokojnie mozna złapać kombinerkami i wyciągnać :

Dołączona grafika

Simmering do śmieci.

Teraz widać płytke ustalająca wałek zamocowana na 2 torxy nr30.

Śruby odkrecamy i wyjmujemy płytkę:

Dołączona grafika

Teraz wałek spokojnie nam wychodzi w stronę zapłonu:

Dołączona grafika

 

Pamiętajcie, że w wałkach 18E i 16SH trzeba wiercić otwory do przykręcenia palca rozdzielacza.Albo zastosować aparat zapłonowy z c20xe, pasuje plug&play.

Powodzenia. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

panowie ja sie podepne pod temat i odgrzeje kotleta,otóz jestem po wymianie popychaczy w mojej corsie x12 sz bo troche klepała zaworkami,nie przeszkadza to w jezdzie ale mnie to troche wkurzało i wiecie co 100 zł poleciało i żadnej poprawy jak "cykał" tak "cyka" ,majster powiedział że wałek ma grube "rysy " na 3 zaworach i te popychacze niewiele pomogą,trzeba wymienic wałek i to najlepiej z połowa głowicy, w związku z tym mam pytanko czy trzeba demontowac całą głowice czy tylko połowe w której siedzi wałek? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

 

ps. przejżałem allegro i jeszcze dwa pytanka 1 czy warto wziąć wałek z obudową od razu(ułatwi to chyba montaz gdyz uszczelka pod głowica zostaje ???

2 czy wałek od innego modelu pasuje? np,14 nz

Edytowane przez roko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wałek ma grube rysy i hydro dalej stuka to wypada sprawdzić ciśnienie oleju, możliwe że pompa ma już dość lub smok w misce jest przytkany.

 

Co do wałka to 1.2 i 1.4 mają je identyczne. Zapodaj wałek od 1.6 - C16NZ lub 1.3 (13NB), opcja dla hardocorów to wałek od 1.3S ale w tych czasach raczej nie do zdobycia...

Edytowane przez GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności