Skocz do zawartości

Corsa B - powietrze w układzie chłodzenia -jak odpowietrzyć


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega mi powiedział, że mam powietrze w układzie chłodzenia. Stwierdził to na podstwie dźwięku "przelewającej " się wody po odpaleniu silnika. Niestety nie wiedział jak odpowietrzyć. Proszę o pomoc jeśli ktoś wie.

Pozdrawiam.

Kasia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aby autko odpowietrzyć samochodzik musi być zagrzany, odkręcamy pomalutku korek przy zbiorniczku wyrównawczym, patrząc aby rozgrzany nie wystrzelił ze zbiorniczka bo niestety poparzymy rączki, układ odpowietrza się tak jak nabuzowaną coca-cole, pomalutku otwiera się i zamyka aż do tego momentu, jak autko na ciepłym silniku będzie mogło pracować na otwartym korku zbiorniczka wyrównawczego. Cóż opisałem jak umiałem, mam nadzieje, że się przyda opis!!! Pozdrawiam. ???

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 22:25 ]

Odpowietrza się czujnikiem temperatury na zegary.

Czujnikiem na zegary?:(?A możesz kolego bliżej to opisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik to jest to coś z wsuniętym kabelkiem :(

 

Dołączona grafika

Dokładnie.

 

Czujnikiem na zegary?????A możesz kolego bliżej to opisać?

Pewnie, że mogę.

Jak układ jest zalany płynem, odkręca się ten czujnik, płyn powinien przez niego wylatywać bez powietrza, i zakręcić.

Uzupełnić płyn w zbiorniczku i to by było na tyle.

 

Uwaga.

Każde zalewanie nowym płynem, czy odpowietrzanie układu chłodzenia wykonuje się na zimnym, powtarzam zimnym silniku.Nie pracującym silniku.

 

Nigdy nie zdarzyło mi się, żebym dolewał płynu po takim odpowietrzaniu.

 

raffi2525, odkręcając korek na gorącym silniku zmniejszasz ciśnienie w układzie chłodzenia i płyn wrze w niższej temperaturze, co zrobisz, jak zacznie wrzeć poniżej 102*C? A z wodą t5o juz w ogóle cyrk będzie.

Wentylator tego nie schłodzi, bo się nie włączy a płyn będzie buzował przez korek.

To nie 125p, czy poldek, że termostat ma na 85*C i wentylator się włacza przy 95*C zdaje się....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja37. że czujnik to to urządzenie z dwoma kabelkami zamocowane np.przy Corsie w obudowie chłodnicy to ja wiem. Tylko wytłumacz mi dlaczego nie mogę odpowietrzyć silnika przez zbiornik wyrównawczy?;)?Chyba ciśnienie w układzie jest na tyle wysokie aby wypchnąć powietrze do zbiornika wyrównawczego. Propozycja moja jest taka zagrzej autko i pomału odkręcaj korek zbiorniczka wyrównawczego na pewno ciśnienie w układzie chłodzenia jest tak duże że wypchnie powietrze przez zbiornik wyrównawczy!!!!Po za FSO 125p czy Polonez miały zamontowane śruby odpowietrzające na wężach prowadzących do centralki ogrzewania np. tak jak Audi czy VW, więc nie trzeba było odpowietrzać ich przez zbiornik wyrównawczy!???!:( Pozdrawiam. :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i sprostowanie czujnik zamontowany przy chłodnicy w silnikach Opla 8V to czujnik odpowiadający za włączenie wentylatora, czujnik temperatury wskazując poziom na zegarach auta zamontowany jest przeważnie w kolektorze ssącym np. C14NZ w Kadecie czy Corsie!

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 23:23 ]

właśnie sprawdziłem Twój link, dlatego sprostowałem wypowiedź??? Zawsze odpowietrzam auta przez zbiornik jeśli nie mają zamontowanych śrub na wężach i zawsze jest ok! Po za tym naprawiam auta zawodowo od 6lat i nikt nie przyjechał z reklamacją, że pękły mu węże od chłodnicy lub tp. Każdy ma swój patent i wydaje mi się że mój jest sprawdzony, przez czujnik też się da tak jak i przez każdy element który umożliwia otwarcie układu chłodzenia.Pozdrawiam serdecznie!:(!!!

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 23:29 ]

Oczywiście się zgadzam z ja37, dolewamy tylko na zimnym ewentualnie letnim silniku płyn chłodniczy, dolanie na zagrzanym grozi konsekwencjami np.pęknięciem głowicy zaworów.Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffi2525, otwórz jeszcze raz link i zobaczysz gołą wsówkę założoną na czujnik, właśnie o ten chodzi.

To już nie fso, czy polonez, nie wiem, jak jest w VW, ale opla odpowietrzea się tym czujnikiem, a nie przez korek w zbiorniczku.

Opel lubi ciepło i przez odkrecanie korka mozesz go przegrzać.

Zresztą sam rób, jak chcesz, ja wiem swoje.

Zresztą opla tez nie trzeba odpowietrzać tak naprawdę,

starczy nagrzać i ostudziś, sam się odpowietrzy, ale odkrecajac czujnik jest szybciej i bezpieczniej.

Wiesz w ogóle, że opel ma najmniej 3 czujniki temperatury?

Widać nie wiesz, więc nie mąć w głowie temu, co pyta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffi2525, otwórz jeszcze raz link i zobaczysz gołą wsówkę założoną na czujnik, właśnie o ten chodzi.

To już nie fso, czy polonez, nie wiem, jak jest w VW, ale opla odpowietrzea się tym czujnikiem, a nie przez korek w zbiorniczku.

Opel lubi ciepło i przez odkrecanie korka mozesz go przegrzać.

Zresztą sam rób, jak chcesz, ja wiem swoje.

Zresztą opla tez nie trzeba odpowietrzać tak naprawdę,

starczy nagrzać i ostudziś, sam się odpowietrzy, ale odkrecajac czujnik jest szybciej i bezpieczniej.

Wiesz w ogóle, że opel ma najmniej 3 czujniki temperatury?

Widać nie wiesz, więc nie mąć w głowie temu, co pyta.

Każdy Opel ma minimum trzy czujniki?????

Nie mące staram się odpowiedzieć tak jak umiem i w tych tematach które już opanowałem. A że Opel lubi ciepło to wiem, bo sam jeżdżę Oplem, a tak w ogóle to każde współczesne auto nie wymaga szczególnego odpowietrzania układu chłodzeni i z tym się jak najbardziej zgadza. A na koniec gdzie jest trzeci czujnik w Corsie b 1.4i C14nz chodzi mi o czujnik płynu chłodzącego z góry dzięki za info.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności