Skocz do zawartości

Problem z błędami i wiele zapytań


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dawno sprowadziłem sobie Corse B 1,6i 16v GSi rok 1994. Tylko nie wiem do końca czy oznaczenie silnika się zgadza C16XE, tak mam zapisane w książeczkach serwisowych. Ewentualnie jak można samemu sprawdzić??

 

Podczas jazdy i przy zapalaniu auta zapala się check i nie gaśnie. Obroty na jałowym trzymają się między 1500-1700. Jeśli podczas jazdy przekroczę 3000 obrotów check gaśnie lecz wystarczy, że wrzuce luz obroty spadają do 800-900 i po chwili jest znowu 1500.

Metodą drucikową sczytałem następujące błędy: 22, 24, 44. Jest tylko jeden problem, nie mam pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Na forum znalazłem posty na ten temat lecz prawie wszystkie są do gaźników.

 

Za pomoc z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca jasno napisałem. Wiem co oznaczają błędy tylko nie wiem jak je zlikwidować. Błąd prędkości - nie wiem czy to linka czy czujnik (gdzie go szukać czy w komorze czy w liczniku i jak to wygląda). Do przepustnicy nie wiem jak się zabrać bo są opisy i zdjęcia na forum trochę innego sprzętu niż ja posiadam.

 

Ogólnie nie wiem jak zacząć likwidować usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba X16XE :D Oznaczenie silnika jest wybite w bloku w okolicach pierwszej świecy od prawej strony.

Z błędów które wyczytałeś wynika że masz coś z czujnikiem położenia przepustnicy i sondą lambda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zabrać za tą przepustnicę. Wykręcić ją i przeczyścić czy sprawdzić czujnik ewentualnie go wymienić. Jak miernikiem kable dochodzące do czujnika sprawdzę to czy znajdę przyczynę. Mam nadzieję, że ten czujnik jest od dołu przypustnicy od strony zegarów bo tylko coś takiego znalazłem przez chaszcze kabli i linek. Bo jeszcze nic nie ruszałem więc ciężko nawet rękę wcisnąć.

 

Gdzie mogę znaleść czujnik odpowiadający za prędkościomierz i jak go sprawdzić czy faktycznie jest niedobry.

 

[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 10:09 ]

Próbowałem znaleść te oznaczenie silnika na bloku i nie znalazłem. Prze świecach są jedynie jakieś cyferki ale nic nie przypomina oznaczenia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj okablowanie czujnika położenia przepustnicy najpierw.

Oznaczenia silnika, to 5 pierwszych znaków z jego numeru.

Szukaj na bloku, od góry, tuż pod 4 świecą.

Wyjmij radio, zrób reset kompa i pojeździj jeden dzień.

Obserwuj obroty i checka.

Na koniec odczyt błędów i pisz.

To na tyle na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności