Skocz do zawartości

Regeneracja zacisków hamulcowych ATE


Gość lord_wiader

Rekomendowane odpowiedzi

Może komus się przyda kilka dodatkowych wskazówek. Jak mamy do wymiany gumkę uszczelniacz osłonkę na cylinderek hamulcowy, należy zdjąć tłok. Tu opel astra fv hamulce ATE średnica 48mm, problem jest z zapieczonymi odpowietrznikami które możemy ominąć. 1 Wykręcamy zacisk hamulca.

 

post-17331-0-64457600-1374319141_thumb.jpg

 

Aby zapobiec wyciekowi płynu wkładany cokolwiek (np. tu gałązka z leszczyny). Bardzo dobrze tamuje wyciek

 

post-17331-0-69795400-1374319307_thumb.jpg

 

Tłoczek możemy wypchnąć naciskając hamulec do skutku przyczym dużo płynu wycieknie, możemy go wcisnąć do końca a na stole uderzając przez otwór np. śrubokrętem wycisnąć go bez problemu.

Wymieniamy gumkę. Smarujemy minimalnie smarem dla lepszego poślizgu tłoczka.

 

 

post-17331-0-60119900-1374319452_thumb.jpg

 

Nasuwamy gumkę na tłoczek od spodu zakładamy na zacisk

 

post-17331-0-84453200-1374319569_thumb.jpg

 

Następnie delikatnie naciskając tłoczek wpada na swoje miejsce. Zaczynamy montaż- aby odpowietrzyć bez odpowietrznika który lubi się urwać. Naciskamy pedał hamulca aż tłoczek wysunie się o powiedzmy 3cm, ustawiamy zaznaczoną śrubę ku górze luzujemy i naciskamy tłoczek ręką do końca wypychając płyn z powietrzem. Po drugiej operacji mamy układ ładnie odpowietrzony bez ruszania odpowietrznikiem.

 

post-17331-0-13371600-1374319675_thumb.jpg

 

 

Cóż tu więcej dodać, próbowałem wepchnąć gumke na założonym tłoczku, gumka się uszkodziła i myślałem że pojadę do mechanika. W sklepie spotkałem znajomego który mnie troszkę nakierował. A operacja po skończeniu wydaje mi się wręcz banalna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności