Skocz do zawartości

Regeneracja zacisków hamulcowych ATE


Gość lord_wiader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie wziąłem się za regeneracje zacisku, ale za żadną cholerę nie mogę wcisnąć tłoczka w nową uszczelkę(o przekroju kwadratowym)!(uszczelniacz bez problemu wszedł).Macie może jakieś sposoby na to??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym zestaw regeneracyjny(uszczelka+uszczelniacz..).Średnica tłoczka i uszczelki się zgadzała.Stara uszczelka jest trochę luźniejsza.Myślę że uszczelka jest w porządku.

Udało się, zacisk złożony.

Teraz mam problem z odpowietrzeniem hamulca, poszło mi już chyba dwie butelki płynu,a efektu brak,pedał hamulca wchodzi miękko do podłogi.Czy to możliwe żeby aż tak był zapowietrzony?

Czy ktoś wie jak odpowietrzyć pompę hamulcową? ponieważ wyczytałem ze mogła się ona zapowietrzyć. :(

 

:wesoly: I już wszystko w porządku,nie uwierzycie, mój przeciek to nie była wina gumowych uszczelki i uszczelniacza. Jakiś czas temu zmieniałem tarcze hamulcowe i klocki, niestety kupiłem nie wentylowane tarcze,wszystko było dobrze dopóki klocki sie nie starły, a że tarcze niewentylowane są cieńsze od wentylowanych to tłoczek wysunął się za uszczelke i przeciekał.

Moja rada,jeśli wam cieknie płyn z tłoczka,to zanim zabierzecie się za wymiane uszczelnień,sprawdzcie czy macie wentylowane tarcze i nie zużyte klocki hamulcowe.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość GrzegorzPPP

Panowie, użytkuję Nissana, ale mam zaciski ATE i mam z nimi problem.

 

Mianowicie nie mogę nałożyć gumki przeciwpyłkowej tak żeby nie spadała :P

 

Macie na to jakiś sposób? Może coś źle robię :P Starą gumkę rozciąłem i teraz nowej nie mogę nałożyć :D A ta stara schodziła z dosyć dużym oporem z rantu...

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Nie idzie tam przypadkiem ta osłona z kołnierzem metalowym ??

Nie widzę rowka gdzie by zwykła uszczelka miała wejść

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzegorzPPP

Nie idzie tam przypadkiem ta osłona z kołnierzem metalowym ??

Tak to jest ta gumka z kołnierzem. Mój błąd dałem złe zdjęcie. Na tym zdjęciu widać jak rozciąłem gumkę, a zapomniałem dopisać że chodziło mi właśnie o montowanie kołnierza.

 

Jakoś sobie poradziłem, ale nie wiem jak. Jest na to jakiś prosty sposób :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość cesarz1804

czy podczas wkręcania tłoczka do zacisku trzeba jakoś specjalnie to robić żeby potem wszystko działało? ostatnio regeneroałem zacisk lukasa. Potem normalnie wg. opisu zamontowałem uszczelkę i wkręciłem tłoczek do końca, do oporu jednka jakoś specjalnie to go nie wciskałem przy wkręcaniu- tylko tyle żeby się wkręcił. Kiedy ciągnąłem ręczny to tłoczek wysuwał się jakieś 3 cm. Ręcznego jednak nie mam nadal a i nożny też chyba nie za mocny. Wsztstko odpowietrzone. Proszę o radę bo w weekend zamierzam się tym zając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności