Skocz do zawartości

Omega na nowym silniku nieodpala!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam omege z 95 roku i zamontowałem silnik z 99 mam problem że od momentu montażu nei chciala normalnie palić palił aczasami z pierwszego rozruchu a najczęsciej męczyłem Ją z 5 min przy kręceniu silnika przeskakiwała strasznie kopało jakby dostawała lewych obrotów, wczoraj oddałem do kumpla mechanika ustawił rozrząd fabrycznie na znaki z tego co wynika jak kręci to jest spokojny ale teraz wogole nie pali, i nie ma iskry na 2 świecach ciągle są zalane dwie przepala, co to może byc coś z elektryki ? wymieniłem lambde kable i świece, rozrząd ustwaiony na znaki? czy to moze byc że starszy osprzęt od silnika i to czujnik położenia wału?? na kompie wykryło lamde i czujnik położenia wału, labda wymieniona pomóżcie plz :shock: jakies porady cokolwiek załamujemy ręce, czego i gdzie chociaz szukac? jakis schemat elekrtyki kabli świec HELP!!! dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że z powodu skręconych 2 zaworów na których nie mam iskry nie odpala znajomy mechanik sprawdził cisnienie na nich i lipa twierdzi że trezba je zienic i bedzie grało bo na 2 inych tłokach iskre mam czy to moze byc to?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poprostu rece opadajo , koledzy ci piszo jaki masz motorek i jaki miałes i czy to naprawde niebedzie problem ecu ,a jezeli to samo wymieniłes to zostaje cewka pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przepraszam nie doczytałem więc miałem silnik x20xev i wymieniłem na ten sam. głowica wporządku sprawdzilismy cisnienie w tłokach to powyżej 10, i wymieniłem rozrusznik wymieniłem akumulator lambde, świece a wciąz zalane, nie odpala czujnik obrotu slinika z pod kolektora wymieniony czy to moze byc jakas wina elektryczna ze ten mechanik co zmieniąl mi silnik popeirzyll kable?? czy po dkomputerem w serwisie lub u dobrego mechaniora pod kompem dojdzie o co chodzi? nie mam juz siły do tej fury spędzilismy ostatnio 3 tygodnie na szukaniu powodu i nic! mechanicznie jest napewno silnik sprawny musi byc jakis elektryczny powód jak silnik jest ciepły to czasam normalnie odpala? powiedzcie co zreobic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ci kupić diodę, która jest na 12V.

I nią sprawdzać sygnał zapłonu.

Najpierw na pierwszym elemencie, czyli na disie.

Masa i kabel sygnałowy, później drugi sygnałowy z masą.

Jak nie bedzie mrugać, to wina leży wcześniej, czyli czujnik wału, wałka, albo komp.

Jeśli będzie mrugać, to znaczy, że coś z disem.

Albo on sam, może masa, może nie ma na nim +12V.

Aha, mrugać ma jak kręcisz silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności