Skocz do zawartości

Astra-wysokie spalanie oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

jak masz coś do norm spalania oleju to pisz do GM polska

Do GM nie będę pisał, ale nie mówcie Człowiekowi, że wszystko jest ok bo pojedzie na pierwszy przegląd i się przekona, że nie jest. I nie będzie tłumaczenia, ze silnik spełnia oplowskie normy.

 

Jaskrawym przykładem na to jest wprowadzenie Umwelt Zone w miastach niemieckich - gdzie samochody są powtórnie weryfikowane pod kątem czystości spalin.

I nikt tam nie cytuje jak mantry tych 0,7l Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaskrawym przykładem na to jest wprowadzenie Umwelt Zone w miastach niemieckich - gdzie samochody są powtórnie weryfikowane pod kątem czystości spalin.

I nikt tam nie cytuje jak mantry tych 0,7l Opla.

skad masz takie info

 

plakietka wydawana jest na podstawei dowodu rejestracyjengo i tego co jest w nim wpisane - czyli nirma EURO - nikt nic nie kontroluje

 

polskei auta jaki ez neu maja w dowodzie wbitej tej normy dostaja to na podstawie roku produkcji i rodzaju paliwa

 

tak wiec raz przyznana norma euro obowiazuje w tym silniku "dozywotnio" -o ile wszystko meisci sie w normie - po to ona jest nie ma silnika ktory nie bierze paliwa a jak to jest 16V to tym bardziej - tak juz jest ten silnik skonstruowany mam tych zaworow wiecej i miejsc w ktorych ot moez wpadac do silindra tym samym tez przez to se go wiecej spala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Gdzieś wyczytałem, ze będąc w Niemczech można w warsztatach TUV uzyskać po uprzednim skontrolowaniu samochodu taka plakietkę za ok 10 euro. Mea culpa ???

 

Panowie cały czas piszę, ze ta "norma" Opla nijak się ma do stanu technicznego silnika. I na żadnym przeglądzie (analiza spalin) taki samochód, który żłopie tyle oleju nie zostanie dopuszczony do ruchu.

W corsie siostry były niesprawne świece i samochód nie przeszedł badania 100% przekroczona norma a Wy tu mówicie, że jak kopci na niebiesko i nie pali więcej jak 0,7 l to jest ok.

 

Silnik będzie kręcił, ba nawet silnik Nissana który spalał 2,5 l oleju na 10 Mth też kręcił - ale chyba nie o to chodzi... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz co pisalem ??

kilka razy pisalem o pierscieniach

ale to nie zniweluje spalania oleju

moze spadnie ale nie zniweluje do zera

 

to nie jest jedyne forum opla na ktorym dzialam

jest na nich od groma tematow o spalaniu oleju przez silnik 1,6 16v

wiec nie jest to odosobniony przypadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowe diesle biora wiecej oleju niz wam sie to wydaje - w pierwszym 1000 km a potem sie to normuje. Moja astra spala jakies 0.5l na 1000 km i wedlug wszystkich mandrych ksiazek jest to bardzo ok. DIESEL spala olej i to praktycznie kazdy ale to zalezy od agresywnej jazdy przede wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowe diesle biora wiecej oleju niz wam sie to wydaje - w pierwszym 1000 km a potem sie to normuje. Moja astra spala jakies 0.5l na 1000 km i wedlug wszystkich mandrych ksiazek jest to bardzo ok. DIESEL spala olej i to praktycznie kazdy ale to zalezy od agresywnej jazdy przede wszystkim.

To co powiesz, że po 12kkm w ogóle nie zjadł mi oleju? (może 1mm na bagnecie) no ale ten silnik ma tylko 65km przy pojemnosci 1.7, ale z drugiej strony trochę go cisnę ??? (wykluczam rozrzedzenie oleju przez ropę czy dostawanie sie jakis innych płynów)

 

A ten silniki diesla opla 1.7di/dti czy 2.0dtl/dth to nie są "NOWE" diesle, tam jest pompa rotacyjna lub wirowa przecież.

 

Gdyby mi spalał 0,5l/1000km to ja juz bym oleju nie wymieniał bo 15kkm to 7,5 litra, nawet przy 0,3/1000km bym nie wymieniał :D

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do waszych wypowiedzi juz sie zrobilem zielony ale juz cos wiencej wiem

 

a co do norm spalania to min to musi być 192m/g czy jakos tak

a plakietkę dostaniesz jak maz w dowodzie w pisane ze maz kata[katalizator]

polskie samochody dostają plakietkę dopiero jak nie mają poniżej 94czy 95rok

albo ze maja kat wtedy maja pozwolenie na plakietkę

sa trzy rodzaje plakietki czerwona zolta i zielony ja mam zielona

a powiedzcie mi jak wymienic te pierścienie ile kosztują instrukcje jak naprawic

 

czerwona - to jest kiciowo ale idzie sa ograniczenia wjazdu autem na niektóre miejsca

zolta- prawie super bo wszędzie jest uwzględniana jak zielona jeszcze nie widziałem żeby zolta nie była gdzieś uwzględniane

zielona- to super i możesz jezdzic gdzie chcesz jest wszędzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak wymienić te pierścienie ile kosztują, instrukcje jak naprawić

Było coś o tym na forum ze zgrubnym opisem, a same pierścienie to nie majątek. Od razu do wymiany kilka uszczelek i uszczelniaczy.

Jeśli nie posiadasz wiedzy, "odrobiny" praktyki, narzędzi to lepiej sobie odpuść ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności