Skocz do zawartości

Niska temperatura silnika DTL?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam od kilku miesięcy Astre II 2.0 DTL. Od momentu gdy temp powietrza spadła do 4°C zauważyłem, że temp silnika z wielkim trudem osiąga 90°. Teraz wskazuje 80° i uzyskuje sie ją po przejechniu dopiero ok 15km! Nawiew w tym momencie też nie bucha gorącem... Powietrze jest ciepłe... Jak było cieplej na dworze to było ok. Wymieniłem termostat, uzupełniłem płyn i jest to samo! Co to może być! Może kupiłem wadliwy termostat? Boje się co będzie jak przyjdą przymrozki, wtedy wskazówka wogóle się nie podniesie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popieram decyzje powyżej.Moja asterka to piekarnik więc musisz mieć coś nie tak.A nawet przy mrozach nigdy nie podkrecałem temperatury na maksa bo wysiedzieć nie idzie w samochodzie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stra 1,7DTI też wolno się grzeje. W lecie przy 30' po 7km termostat idzie w góre, w zimie minimum 10 albo lepiej. Ale w samochodzie jest ciepło wczesniej. Podobno te nowe diesle tak maja. Wczesniej miałem mazde 323 tez 1,7 po przejechaniu 2 km w samochodzie robiło się cipelło a po 4 temperatura na termctacie była oK. Pod tym wzgledem japonczyk był zajawkowy.

 

Pzdr

RT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ogrzewanie tak pozno zaczyna ci dzialac

U mnie po dwoch trzech minutach pracy silnika leci juz cieple powietrze

Natomiast temperatura po przejechaniu 15km tyle mam do pracy nie dochodzi do 80 stopni przy tych warunkach pogodowych

Nawet latem przy upalach 30 stopniowych nie udalo mi zagrzac na tym odcinku tak sinika co by wlaczyl sie wentylator chlodnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te ople...

dzisiaj po przejechaniu 60 km mój czujnik temperaturki nie drgnoł. W drodze powrotnej jadac na wysokich obr pokazał 60'C a na zewnątrz było +6.

Chyba powinni przestać montować ten czujnik w tych samochodach.

 

Najważniejsze ze w środku jest ciepło - chyba oleje ten mankament.

 

Pzdr ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! nie przejmuj sie ople diesle tak maja,jezeli przy wyzszych temperaturach silnik łapał normalna temp. to wszystko jest ok one sie poprostu tak słabo grzeja przy niskich temp. poprostu przystaw chłodnice z przodu i bedzie wszystko ok. Natomist po przejechaniu kilku km powinno juz leciec cieple powietrze z nawiewow sprawdz to a termostat włuz do cieplej wody i zobacz czy sie otwiera.Pozdro.Ile dales za termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności