Skocz do zawartości

olej w Vectrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pomóżcie. Mam Viki 1,6 ecotek, 97 r.; sprowadziłam ją w lipcu ub.r. z przebiegiem 155 tys. (prawdziwy, znam właściela i auto); założyłam po 2 miesiącach gaz;

sprawuje się super!:wesoly:!:wesoly:!:wink:! z tym że na chwilę obecną zjada mi olej - czego nie robiła na początku w ogóle; na chwilę obecną zjadła ok. 1 l na 10 tys. (bo tyle nią przejechałam), z tym że problem z dolewaniem pojawił się ok. 3 miesięcy temu i pojawia się coraz częsciej;

po sprowadzeniu jej wymieniłam rozrząd i podobno był na uszczelce niewielki wyciek (viki oglądał mi znajomy na kanale ok. miesiąc po wymianie rozrządu)

czy jest możliwe że wyciek się powiększył? nie mam kanału i możliwości zobaczenia viki od dołu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zeby wyciekl litr na 10 tysi to bys musiala zostawiac malutkie kaluze pod furka. bardziej prawdopodobne jest to ze zniszczylas (rozszczelnilas) silnik gazem. no i nie napisales jaki masz zalany olej :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak wiadomo ecotec lubi zlopac oliwe dodac do tego maly wyciek i litr na 10tys gotowy 8)

Mysle ze nie jest zle, nie ma tragedii :)

A teraz dlaczego od zalozenia gazu ubywa "wiecej", otoz tak nie koniecznie jest. Ubywa go tyle samo tylko gdy nie bylo instalacji auto zmigalo na Pb i wtedy benzyna sila rzeczy mieszla sie wjakichstam ilosciach z olejem a gaz ma to do siebie ze spala sie duzo lepiej od benzyny i nie miesza sie z olejem. A jak benzyna mieszla sie z olika to wydawalo sie ze ubywa jej mniej 8) . Teraz olej ma lepsze wlasciwosci smarne bo nie jest rozcienczany benzyna tak wiec to jest + dla gazu 8)

Mozna oczywiscie sprawdzic u mechanik czy aby ten wyciek nie jest duzy i ewentualnie wymienic jakies uszczelki(to na pewno nie zaszkodzi) ale jak mowilem, NIE MA TRAGEDII.

To jest moje zdanie, oczywiscie moge sie mylic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

eduardo_vkp, hmmmm......no ale jak jest elpdzi to olej wymenia sie częściej...ja tak przynajmnij robie co 10 tys km na elg co 15 lub co roku na benzynie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki wielkie za odpowiedzi

mam zalany obecnie mobil półsyntetic - myślę o przejściu na półsyn. Lotosa przy wymianie;

wiem że przy gazie może brać olej - ale zaczęła dopiero z koncem grudnia

ponad to znalazłam normę dla viki ok. 0,7 l/1.000 km

co ciekawsze - kontrolka oleju zapala się na chwilę przy ostrych zakrętach, nigdy na prostej drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ponad to znalazłam normę dla viki ok. 0,7 l/1.000 km

ee chyba cos ci sie kopnelo 8) moze 0,07

bo przy 0,7 to po 10tys zjadl by 7 litrow na dolewki a to raczej nie mozliwe 8)

Ale mowie Ci nie jest z twoim motorkiem zle bo tyleoliwy to nie tragedia

A co do "mojej" teorii to nie koniecznie ona moja ale sklaniam sie zeby uwierzyc bo jest bardzo prawdopodobna i jak to przemyslec to ma prawo tak byc 8) Badz co badz gaz lepiej sie spala (calkowicie) niz benzyna przez co nie rozrzedza oliwy :) i to jest + dla LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no nic mi się nie kopnęło :)))

właśnie na forum vectra-club znalazłam oplowską normę dla viki - do 0,75 l / 1000 km;

nie panikuję na razie, ale nie lubię jak coś zaczyna nawalać, a od lipca do konca grudnia nie musiałam dolewać ani grama;

planuję sprawdzić ew. wyciek podczas wymiany i go usunąć; mam przejechane teraz 11 tys. ( w tym litrowa dolewka) - wymieniać już czy poczekać do wiosny - będę miała wtedy dostępny kanał i znajomy może mi oglądnąć viki przed wizytą u mechanika bo do nich jakoś nie mam zaufania a przynajmniej bardzo ograniczone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
no nic mi się nie kopnęło :mrgreen:))

właśnie na forum vectra-club znalazłam oplowską normę dla viki - do 0,75 l / 1000 km;

A jednak Ci se kopnelo 8)

Zuzycie oleju w wiekszosci benzynowych eco-tec'ow w Viki B wynosi 0,075

Dane tez wziolem ze strony z poradami VKP :)http://www.vectraklub.pl/porady/23-dane_tech_vb.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

eduardo_vkp, z tego co wiem to mirka, ma racje co do norm zuzycia oleju. Producenci zawsze podaja wysokie normy zuzycia oleju, niektore silniki maja norme nawet powyzej 0,7l/100km. Pewnie, ze kazdego by krew zalala, gdyby wciagnelo tyle oleju, ale tak jest. W linku, ktory podales jest podane max zuzycie na 100km, wiec jak to pomnozysz x10 to wyjdzie 0,75l/1000km.

mirka, z tego co czytalem na innych forach 1,6 Ecotec bardzo lubi wciagac olej. Trafilem na przypadki zuzycia oleju w granicach 1litra na 1000km, wiec przy takim apetycie silnika na olej nie panikowalbym. Co do oleju to tez jezdze na polsyntetyku Mobila (10W40), zastanawiam sie czy przy nastepnej wymianie nie zalac Valvoline MaxLife 10W40 (dla aut z przebiegiem powyzej 100kkm), bo ponoc jest dobry, moze sprobuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności