Skocz do zawartości

olej w Vectrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja po przebiegu 110tys i przejsciu na gaz za namową kolesia z opla przeszedlem na oleje 15W i nie narzekam. Autko nie łyka oleju i pracuje naprawde świetnie. Wiem, że niektórzy powidzą że ten olej to tych silniczków sie nie nadaje ale nastukałem juz tak ponad 120tys i wszystko jest w jak najlepszym porządku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

fajnie że choć jedna osoba potwierdza moje obliczenia norm oleju/1000 km :twisted:))

 

jeżdzę w chwili obecnej na półsyntetyku mobila, lada moment czeka mnie wymiana i zostanę przy półsyntetyku ale lotosa (tansze dolewki dla żarłocznej viki :D)) ) - o mineralu na razie nie myślę; wiem że nie jest polecany do ecoteka

dzięki wszystkim za pomoc - na pewno jeszcze skorzystam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mirka, Czy to bedzie, az taka roznica w cenie miedzy Lotosem, a Mobilem??

Teraz widze, ze jestes z Rudy Śląskiej :twisted: Ja kupilem 4 litry Mobil1 10W40 za 79zl w Zorach. W Tesco widzialem ten olej za 129zl, czyli roznica jest spora. Wyjdzie Cie to jakies 100zl na 10kkm razem z dolewkami, jesli bys kupowala w tej cenie co ja. Oczywiscie byl to olej oryginalnie zapakowany, a nie z beczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W linku, ktory podales jest podane max zuzycie na 100km, wiec jak to pomnozysz x10 to wyjdzie 0,75l/1000km.

Faktycznie, ale gapa ze mnie :D:)

Przepraszam serdecznie kolezanke i mam nadzieje ze sie nie obrazilas na Mnie :(:P

Moj 2.0 wlasnie po 12tys lyknal w kole 0,6 l oliwy. Tyle dolalem do MAX'a ale co do tego ze 1.6 bardzo lubi polej to fakt jak zaden inny ecotec wpierdzela tylko nie chcialo mi sie uwierzyc ze moze od wymiany do wymiany(15tys km) moze zjesc z 7l :twisted: mozna sie zastanawiac czy jest sens wymieniac olej skoro ciagle jest dolewany swierzy :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

eduardo_vkp, Teoretycznie jesli silnik bierze od 0,5litra wzwyz na 1000km to mozna zmieniac tylko filtr oleju co 10kkm. Sam bym chyba tak nie robil, a poprostu zmienial rzadziej olej (np. co 15kkm), chociaz nie wiem czy ma to sens.

A tak wogole eduardo_vkp, zmieniasz u siebie olej co 10kkm?? Mam ten sam silnik i dopiero jedna wymiane za soba (zaraz po kupnie auta) i sie nie orientuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

 

Czy ja móglbym z kolei prosić o podobną poradę?

Kupiłem niedawno Vectre B 1.6 16 v. Przejechane ma podobno 90 000 (rocznik 97). Niestety, poniewaz auto sprowadzilem z Niemiec, nie wiem i juz pewnie się nie dowiem jakim olejem bylo zalewane...

Czy możecie mi poradzic co wlac? Musżę (i chcę :twisted: ) to zrobic w ciągu najbl. kilku dni (łącznie z wymianą wszelkich filtrów + rozrządu) i o ile inne dane (filtry itd) pewnie jakoś znajde - to co do oleju, ktory mam wlac nie mam pojęcia - zwlaszcza gdy nie wiem na czym jezdzil do tej pory...

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

 

Pozdrawiam

Wik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj.

Nie jestem ekspertem, ale ja wlalbym jakis polsyntetyk. Roznie to moglo byc... Moj dziadek ma Viki 220kkm w dieslu i leje pelny syntetyk, a inni po 100kkm przechodza na mineral.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja to jeszcze u siebie nie wymienialem bo kupilem auto z ksiazka serwisowa 3tys po przegladzie :wink: ale juz zrobione 12tys chyba i trzeba sie szykowac, mam juz w garazu oliwe nszykowana jeszcze tlko filterek kupic i jazda :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@wik - Niemcy mają w zwyczaju przyklejać w komorze silnika taką karteczkę, kiedy olej był wymieniany. Dodatkowo jest na niej zaznaczone jaki olej został zalany. Ja tą karteczkę znalazłem po tym jak wymieniłem olej :wink: Ale zalałem dobry :P

 

Ja śmigam na full-syntetyku Mobil 1 5w50, auto ma 140 tys. km. Ile oleju mi bierze, tego jeszcze nie wiem (za krótko mam auto, żeby to swierdzić), ale stan na bagnecie jest stabilny :?

 

Jednak przy następnej wymianie zamierzam zalać Motula 5w40, podobno jest świetny :shock: Tylko 4 L kosztuję ponad 200 zł ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a na czym to polega świetność motula??? pewnie tylko na tym że kosztuje 200 zł.... ta sama firma robi oleje do motocykli i twierdzi że do motocykli samochodowych olei nie można lać co jest następną bzdurą.....

 

nie wiem.. moze spróbuj go wypić, wtedy mi powiesz czym on się różni np od oleju opla który możesz kupić za 50 zeta 5L...... nigdy nie miałem z nim problemu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności