Skocz do zawartości

olej w Vectrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na czym polega jego świetnośc, to raczej mój kumpel potrafiłby odpowiedzieć. Sam się zgłębiał ostatnio w specyfikacje olejów i mówił mi, że Motul jest bardzo dobry. Tylko On zakupił 10w50, ale On potrzebuje olej do turbo :wink:

 

Ale generalnie oleje Motula są sprowadzany z USA, więc jest dosyć pewne :?

 

Raz zaleje nim auto i zdam relacje :P

 

Pozdrawiam!:shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

aha czyli motul jest świetny, bo jest po prostu świetny, i warto za niego dać 200 zł... no jasne.. aż się lepiej na sercu zrobi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
aha czyli motul jest świetny, bo jest po prostu świetny, i warto za niego dać 200 zł... no jasne.. aż się lepiej na sercu zrobi....

 

Nie o to mi chodziło. Dzisiaj prawdopodobnie będe się widział z kumplem, to się go dopytam co i jak :shock: On się na tym zna i jak mi to wytłumaczy różnice to opiszę na forum .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Niemcy bardzo często jeżdżą na minerałach.

2. Wlej półsyntetyk na pewno nic się nie stanie.

3. Jeżeli chodzi o olej (markę) to ja leje petrocanade, ale raczej czym zalejesz to będzie ok. Ważne byś wymianę robił co 10 kkm.

4. weź więcej oleju sobie (tak by z litra była w bagażniku) bo 1,6 lubi go wciągać.

5. W przebieg 90 kkm bym nie wierzył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie o to mi chodziło. Dzisiaj prawdopodobnie będe się widział z kumplem, to się go dopytam co i jak On się na tym zna i jak mi to wytłumaczy różnice to opiszę na forum

 

A takich artykółów co się Twój kumpel naczytał to ja zaraz moge linków podać 100... i do tego jescze 100 linków z allegro gdzie na aukcjach piszą czemu u jedngo olej jest lepszy niż u drugiego.... totalna bzdóra....

 

tak naprawde co by nie pisali i tak nie wiesz co tam jest nabełtane.... więc... kupić olej opla za 50 dych i ma chodzić a nie wydziwiać jakieś likiery po 200 zł, które nic nie daja tylko że w portfelu mniej...

 

moja 3 litrów śmiga na półsynetetyku opla za 50 dych i nawet nie pierdnie.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i mam info.

 

Generalnie Motul 5w40 ma lepsze parametry niż Castrol 10w60. Generalnie przy tej samej lepkosci w 100st jest rzadszy i szybciej wszedzie dociera. Dodatkowo nie zrywa filmu olejowego.

 

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tak.. to świetnie.... musisz kupić.....

 

Nie rozumię dlaczego się tak irytujesz. Każdy leje do silnika, to co uważa za dobre. Ten kumpel mi zawsze doradza w eksploatacji Calibry i ani raz na jego poradach się nie zawiodłem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ale ja się nie irytuje, tylko się Tobie w oczy śmieje że wydajesz kase w błoto... ale to Twoja sprawa...

 

Nie wiem z czego tu się śmiać !!! Tak jak pisałem - każdy wydaję kase na to co uważa za słuszne. Z tego co widzę, to proponujesz oplowski pół-sytetyk (nie wątpie, że nie miałeś z nim żadnych problemów). Ale ja jestem ciekaw jakie byłoby ciśnienie tego oplowskiego oleju po 2 godzinach intensywnego ścigania, jak na moim 5w50 mam dokładnie 2 bary (jak jest stosunkowo zimno). Dla przykładu kumpel mówił, że takie ciśnienie oleju ma w lecie jak ma zalany olej 10w60 (podczasz ścigania oczywiście). Teraz w zimie przy normalnej jeździe ma około 3 bary, a mi swobodnie schodzi do 2,2... Więc myślę, że ten oplowski olej w naprawdę ekstremalnych warunkach jest za rzadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności