Skocz do zawartości

Woda pod wykładziną


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Czy woda zbiera ci się wtedy gdy włączona jest klimatyzacja?

 

No właśnie co w przypadku auta z kilmą?? Przy dłużyszch odcinkach na klimie zbiera mi się woda na dywaniku pasażera - czy to znaczy że musze uszczelnić pojemnik w którym jest filtr PP? - bo zauważyłem że nie mam tam kompletu metalowych spinek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

U mnie okazało się, że woda leciała z okolicy wlotu powietrza pod filtrem kabinowym. Nawaliłem silikonu, a potem (ze względu na marny rezultat) zakleiłem pianką poliuretanową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Czy woda zbiera ci się wtedy gdy włączona jest klimatyzacja?

Ja właśnie mam taki problem - przy włączonej klimie na dywaniku pasażera pojawia się woda. Sprawdziłem na parkingu też zostawiam plamę z wody - czyli wydaje się, że kanalik odprowadzający skropliny jest drożny. Rozebrałem schowek pasażera i wilgoć/woda pojawia się na "opakowaniu" filtra PP w połowie jego długości (nie jest pęknięty) - jest tam jakieś łączenie. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Może udzielicie mi jakiś wskazówek - bo może się mylę z tą moją diagnozą.

 

Czy bardzo skomplikowane jest przeczyszczenie kanału odprowadzającego skropliny z klimy z wnętrza samochodu?? Nie dysponuję kanałem, a wybieram się na działkę i tak sobie pomyślałem, że może tam coś podłubię przy samochodzie.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma wielkiej roboty z przetkaniem, ale potrzeba kanału lub, co najmniej podjazdu na przednie koła i jeszcze jedna osoba. Jedz do markety typu np. OBI . Kup sprężynę do przepychania kanalizacji średnica około 0,5 cm. i długość minimum 3 m tyle nie wejdzie, ale będzie łatwiej pracować, zachowaj paragon zakupu. Następnie podnieś samochód przynajmniej przód do góry tak abyś mógł swobodnie pod niego się wślizgnąć. Nie wiem czy masz od spodu o budowany silnik, jeżeli tak to zdejmij obudowę wystarczy ta mała jak do spuszczana oleju z silnika. Na ściance pomiędzy nogami kierowcy, a pasażera oczywiście na zewnątrz samochodu będą tzw. rybie usta, czyli gumowy nie długi wąż wygięty pod kątem 90 stopni do dołu. Z nacięciem w kształcie plusa tamtędy ucieka woda. Jak już to zlokalizowałeś to jedziemy dalej. Wyciągnij filtr PP i posprzątaj dokładnie komorę filtra. Teraz pod spód auta i kolega lub zona lub, kto inny kręci przepychaczem, a ty powoli wpychasz go do otworu. Podczas wpychani poczujesz lub nie taki jakby opór, to jakiś tam przeskok na łączach. Lekko wycofaj i podczas obracania wepchnij na nowo aż do oporu, bo raczej przepychasz nie wyjdzie w komże filtra PP. Chociaż może się zdarzyć i tak by było najlepiej. Może ta czynność powtóżyć od strony komory filtra PP, tam jest kolanko wygięte pod kontem 90 stopni i będzie trudno. Można przepychanie powtórzyć kilka razy, ale testem na przepływ będzie sprawdzenie drożności. Ja tego dokonałem za pomocą rurki gumowej, ale może wystarczy rurka do napoi. Bierzesz w usta wodę i wpuszczasz ją ustami do komory filtra PP oczywiście jeden łyk może być za mało nalej wody tak by się nie wylała na dywanik i sprawdzasz czy wypływa rybimi ustami od dołu. Jak woda pojawia się po kilku sekundach to jest Oki. Teraz umyj przepychacz i oddaj go powrotem do sklepu z paragonem. Ja tak zrobiłem i od oddano mi kasę za niezniszczony towar, który mogłem oddać w ciągu 5 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie ma wielkiej roboty z przetkaniem, ale ...

 

Bardzo dziękuję za tak szybką i szczegółową instrukcję przepychania rurki odprowadzania skroplin.

Dziś trochę podziałałem. Wyjąłem cały tunel środkowy, ale nie było to potrzebne. Nastepnie wymontowałem schowek i rurę nadmuchu na nogi (znajduje się za schowkiem). Następnie wyciągnąłem filtr PP i odkręciłem (4 śrubki) część obudowy filtra PP razem z klapką. Mam narzewnicę i jej obudowę typu Behr. Przy okazji odłączyłem poduszkę powietrzną ponieważ przeszkadzały mi kable biegnące do niej (na odłączonym aku). Zauważyłem, że obudowa filtra PP ma na całym swoim obwodzie uszczelkę (pozostała część obudowy w samochodzie ma specjalny rowek na nią) i w jednym z kolanek ta uszczelka odkleiła się od plastiku obudowy. Uruchomiłem silikon i pokleiłem szystko jak leci. Wczoraj gdy zaobserwowałem wodę na dywaniku w samochodzie wykonując test Macajeva wydawało mi się że to właśnie z tego kolanka się sączy. Tak czy inaczej - zakleiłem i zobaczymy czy to pomoże. Poza tym włożyłem łapę by pomcać nagrzewnicę - troszkę syfu jeszcze tam było i to co można było wyciągnąć wywaliłem. Przeleciałem ją jeszcze deliktanie pędzelkiem by jeszcze bardziej ją wyczyścić. Na koniec mały test - miałem pod ręką strzykawkę 10ml + H2O i wstrzyknąłem 2 x - po pewnym czasie woda pojawiła się pod samochodem - czyli jakiś odpływ jest nie wiem czy w pełni drożny ale woda ma odpływ. Swój samochód kupiłem od firmy, a wiadomo jak to z samochodami firmowymi - przy pierwszym odgrzybianiu klimy - tragedia, tyle świństwa tam było i tak sobie pomyślałem, że jeśli mój silikon nie pomoże to skorzystam ze wskazówek kolegi i przeczyszczę kanalik odpływowy z zewnątrz. Mam na osiedlu kanał i pod ręką żonę więc na podstawie tak szczegółowego opisu napewno sobie poradzimy. Zebym tylko nie zapomniał o tym paragonie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Pytanko Jakie swiece zaplonwe do asterki 1,4-90KM zroku 2007 oraz jakiej firmy najlepsze oraz jakie maja oznakowanie :oops:

 

Jeszcze raz i warning leci ,co to za podczepianie się pod temat nie związany z twoim pytaniem ,wystarczy poszukać ewentualnie w odpowiednim dziale zadać pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Mam Asterke Htb 3 dzwiowa. Ostatnimi czasy czyscilem listwy na dachu z brudu lisci calego syfu co potrafi sie dostać w najmniejsze miejsca. Czysciłem bez powodu bo zakupiłem sobie bagażnik i chciałem zamontować na dachu. Lecz po wybieraniu zbednej zawartości typu brud spod tych listewek zaczeła gromadzić sie woda w bagażniku jak na chwile obecną niewidać zeby tapicerka i podsufitka była mokra. Przyuwazyłem ze woda spływa po plastikach od strony karoserii i wypływa wprost na tylną belkę. Zaczeło sie to od czyszczenia lisew na dachu. Czy jest mozliwość zdemontowania tych listew jesli tak to w jaki sposób????:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie jestem tu 1 raz i mam problem z Astrą F 93 rok

 

Problem polega na tym że pojawiła mi się woda pod dywanikiem od strony pasażera i na początku myślałem że to nagrzewnica ale teraz już tak nie myśle ponieważ płynu mi nie ubywa więc jeśli ktoś może mi szybko pomóc to bardzo proszę czekam na jakąś pomoc :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności