Skocz do zawartości

chyba rozsypała sie turbina :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj jadąc z pracy chciałem szybko uciec ze skrzyżowania i zamiast faktycznie uciec powoli odjechałem z dziwnym wyciem. Taki bowiem moja turbosprężarka wydobyła z siebie dźwięk. Zatrzymałem się więc i sprawdziłem co to takiego no ale nic podejrzanego nie zauważyłem. Teraz przy obrotach około 1700 zamiast gwizu sprężarki słyszę jak coś się tłucze. Podejrzewam że łopatki się posypały. Samochód przyspiesza jak bez turba. Co o tym sądzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , obejrzyj zawór sterujący turbiną , może to sie urwało albo gdzieś ten wężyk spadł i lata ?

 

 

ps. mam pytanko do kolegów czy jak turbo padnie to sie zapala ta kontrolka od sterowania silnikiem czy jak to jest bo w sumie to nie wiem teoretycznie powinna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam , obejrzyj zawór sterujący turbiną , może to sie urwało albo gdzieś ten wężyk spadł i lata ?

 

 

ps. mam pytanko do kolegów czy jak turbo padnie to sie zapala ta kontrolka od sterowania silnikiem czy jak to jest bo w sumie to nie wiem teoretycznie powinna :?:

jak możesz to sprecyzuj "zawór sterujący turbiną" bo u mnie jest bardzo podobny objaw z tym że przy depnięciu pedału gazu silnik zaczyna wydawać dżwięk jakby mocno grały zawory , a to jest raczej niemożliwe? w każdym razie zbiera sie jak bez turba, przykopca tylko przy starcie 4-5 sekund i to wszystko, pozdrawiam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

za przepływomierzem - na kopule przykręcone jest takie cudo do którego przychodzi wężyk - od strony silnika i odchodzi drugi do turbiny - tam jest wtyczka - u mnie spadła kiedyś, ma zabezpieczenie, ale pomimo tego spadła, zobacz na to, turbina nie pracuje a kopci powyżej 2,5 tys obr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@scaniairizar znalazłem to "cudo za przepływką" i po szczegółowych oględzinach spostrzegłem wtyczka jest ok wężyki podciśnieniowe też są ok lecz zawór sterujący turbiną ani nie drgnie więc testowałem podciśnienie i okazało się że wężyk dolotowy do tego "cuda za przepływką" dosyć mocno ssie natomiast wężyk wychodzący z tego "cuda za przepływką" nic nie robi czyli ani ssie ani dmucha przy różnych wskazaniach obrotomierza. nasuwa się pytanie, czy to "cudo za przepływką" jest walnięte , czy komputer nie zasterowywuje (wszystkie kontrolki zgaszone )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mozesz to wziasc i rozebrac i wyczyscic. czesto pomaga. gdzies tu na forum jest opis czyszczenia, u mnie czesto zbiera sie tam rdza i błoto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

lecz zawór sterujący turbiną ani nie drgnie

Testowałeś go na zapalonym silniku, czy zgaszonym? Na zapalonym nie ruszysz go ręką, na zgaszonym tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności