Skocz do zawartości

omega 2.0 16V eco-tec bardzo zle pali


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z omega 2,0 16v bardzo zle pali na cieplym jak i na zimnym silniku objawy:podczas odpalania strzela w filtr powietrza trzeba krecic rozrusznikiem nawet pare minut czasami jak cos stuknie w silniku wlasciwie to zdrowo lomotnie silnik przyblokuje tak jak by zaplon sie zmienil i comalo nie wyskoczy z ramy komputer pokazuje zly sygnal predkosci silnika jak juz cudem odpali to wkreca sie tylko do 4500-5000obr/min i dalej ani be ani me zmienilem czujnik polozenia walu i walka rozrzadu bez zmian dalej kiszka sprawdzilem rozrzad stoji na punktacz pompka paliwa ma odpowiednie cisnienie wszystko niby gra a nie gra podejzewam ze mogl wal korbowy peknac za stopka ale to juz akt desperacji pomocy moze ktos mial podobny przypadek lub pomysl co go boli bo mi sie juz pomysly koncza z gory dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko przy odpalaniu jak go przyblokuje cos lomotnie jak juz odpali to nie zastuka ani nic i wlasnie to mni zastanawia nie wiem zrzuce mise i zobacze czy wal jest caly bo z walu zczytuje impuls i na logike temu moze zaplon kom. przestawiac i temu blad wyskakuje a za te posty to sorki jestem nowy i sie zakrecilem sorki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw jak wygląda pasek rozrządu.

Mój wyglądął tak na całej długości:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9acc9c1bc7379118.html

Kręciłem i kręciłem, jak zaskoczył, to pojechałem do domu.

 

45000 kojarzy mi sie z padnietym czujnikiem połozenia wału, ale to może być tez własnie przestawiony rozrząd.

Masz jakieś błędy w kompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc złapałem co ją bolało najbliżej był street killer to związane z czujnikiem położenia wału popszedni właściciel jeżdził na castrolu 10W/40 i ten olej palił sie w misie i zalepił zębatke z której czujnik P.W zczytuje impuls i nie łapał zapłonu temu strzelał i go blokowało a stuk to z rozrusznika bendix tak chałasował zrzuciłem mise wyczyściłem zembatke nowy olej ale shell activ 10w/40 i ogień chodzi jak marzenie :) słaby olej a tyle roboty dzieki 3majcie się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to omega z 1995 roku to czujnik położenia wału zamawia sie zgodnie z numerem silnika i musi być oryginał ... tez to przeżyłem i miałem ostra jazdę.... pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności