Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie w Zafirze A - co jest przyczyną?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

to spalanie...co pokazuje komputer - rozmija się w odniesieniu do prostych obliczeń lejąc pod korek, przynajmniej u mnie o około 1l (zawyża komp...)

Test z laniem pod korek jest bardzo niedokladny! Juz o tym pisalem jakies 2 tygodnie temu.

U mnie za kazdym razem wlewa sie inna ilosc paliwa a po dolewce wchodzi kolejne 2-4l.

Taki blad jest zbyt duzy zeby brak na powaznie takie pomiary.

 

Co do spalania Zafiry to tez sie zawiodlem w miescie. Wydawalo mi sie, ze w stosunku do trasy bedzie to max. 1.5-2.5l wiecej. A tymczasem w mojej praktyce wynika (trasa 4-5km w korkach w W-wie) daje to 4-5l wiecej (10-11l/100). Silniki w Zafirze na pewno nie lubia ruszania i wszelkich manewrow - spalaja wtedy strasznie duzo paliwa. Docisniecie gazu do podlogi na dzien dobry moze kosztowac cie +0.1l na komputerze, a przy krotkich trasach strasznie podnosi to srednia! Te silniki chyba tak juz maja. Natomiast w trasie i to dlugiej moj 2.2 spokojnie schodzi do 6-6.5l/100 a czasami nawet nieco ponizej 6 - jak jade na 5 biegu przy predkosciach ok. 80km/h.

 

Natomiast moja trasa do pracy, ale w sobote kosztuje duzo mniej, bo spalanie schodzi do 7-8l/100 (czyli tak jak podaja w instrukcji).

 

Moze ktos kto sie zna na silnikach Opla bylby w stanie wyjasnic dlaczego te silniki sa tak malo ekonomiczne w korkach? A konkurencja VW, Mazda, itp. jakos duzo lepiej sobie z tym razi? A jak jest w CDTI w nowych Zafirkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test z laniem pod korek jest bardzo niedokladny! Juz o tym pisalem jakies 2 tygodnie temu.

U mnie za kazdym razem wlewa sie inna ilosc paliwa a po dolewce wchodzi kolejne 2-4l.

Taki blad jest zbyt duzy zeby brak na powaznie takie pomiary.

Uwierz że po pół roku jazdy ten test jest lepszy od wszystkich komputerowych pomiarów.

Ja od około 2 lat wszystkie paragony + przebiegi z licznika wrzucam do Excela i wychodzi że średnie spalanie wychodzi 7,74l/100km

 

Natomiast biorąc każdy pojedynczy wynik zawsze wiem kiedy w danym okresie byłem w trasie a kiedy jeździłem po mieście. Zawsze tankuję pod korek i nigdy nie miałem problemów z odpowietrzeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe posty.

Przekonaliście mnie częściowo, że być może to nic nietypowego i autko po prostu musi tyle spalać. Trochę dużo, ale trudno. Kontynując jednak temat - bo to będzie jakiś sposób na porównanie mojego spalania z Waszymi obserwacjami - chodzi mi o osoby, które też mają taki silnik jak mój (2.0 16V DTi):

- gdy auto jest zimne, to na wolnych obrotach (bez naciskania pedału gazu) spala 0,9 l/h,

- gdy auto jest rozgrzane, to spalanie spada do 0,6 l/h.

Co ciekawe, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że dmuchawa aż tak wpływa na spalanie. Wystarczy ją przekręcić na 3 lub 4 i już do tego co podałem trzeba doliczyć 0,1 l/h, zarówno przy zimnym jak i rozgrzanym silniku. Za to włączenie klimatyzacji nie podnosiło dodatkowo tego spalania.

Czy potwierdzacie moje obserwacje? Czy Wasze Zafirki palą podobnie? To przynajmniej będzie można obiektywnie porównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak silnik jest zimny to wychodzi 1,1 ltr(przez pierwsze 2 min), po rozgrzaniu 0,5 lt(ok 89 C), po rozgrzaniu i włączonej dmuchawie na max. 0,8 ltr. Motorki mamy te same.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego postu. mam dokladnie to samo. Zafira 2,0 dti 2005. Zawożę córkę do szkoły (ok. pół kilometra), jadę do pracy (ok. pół kilometra), po 8 godzinach odbieram córkę ze szkoły i wracam do domu (2x pół kilometra), czasami do sklepu do rynku (ok. dwoch kilometrów) raz może dwa razy w tygodniu. Samochod nawet się nie rozgrzeje. W lecie palił 10,5 a teraz ok. 11,5. W trasie nawet udało mi się zejść do 4,9 l /100. Średnio pali w trasie 6,5 litra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze te silniki bardzo nie lubia jak sie uzywa pedalu gazu. Od razu ciagna duzo paliwa. Jak malo uzywam gazu a predkosc wystukuje na tempomacie to udaje mi sie zejsc ze spalaniem spokojnie <6l/100. Nie wiem, moze mam przy okazji zbyt ciezka noge :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności