Skocz do zawartości

Drganie silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca nasila mi się systematycznie takie jak by drganie silnika. Np przy ruszaniu jak za mało gazu dam to tak jakby dreszcz drgawek przeszedł po samochodzie. Aż słychać jak maska drga. Nawet po światłach widać jak się trzęsie. To tylko przniskich obrotach. Wiem, że to Corsa C 1.0 trzycylindrowiec ale wcześniej tego nie było.

Tak na szybko domyslam się, że mogąto być poduszki pod silnikiem. Co mi polecacie jeszcze sprawdzić ?

 

Z góry dzięki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło .... właśnie się tego też obawiam bo na biegu jałowym słysze lekki szum i jakieś cichuteńkie stukanie. Jak wcisnę sprzegło to już tego nie ma. Ciężko wyczuć bo to 3 cylindry i te silniki ogólnie tak chodzą. Ehh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam to samo wymieniłem poduszkę pod silnikiem.... niestety, sprzęgło do wymiany ajjjj idzie to opanować manipulując sprzęgłem i gazem ale i tak czy siak wymiana... w moim przypadku

 

próbowałem popuszczać i podciągać linkę sprzęgła ( pedał bierze mi koło środka ) trochę pomogło...ale i tak wymiana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seti. Wybieram sie do mechanika w przyszłym tygodniu bo mam do roboty łańcuch (strasznie klepie) to przy okazji popatrzy. Aż boję się jaki mi wystawi rachunek ...

 

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 09:50 ]

Piszę posta bo może te informacje komuś pomogą.

Jestem po wizycie u mechanika. Klasyczna sprawa w silnikach trzycylindrowych ... łańcuszek rozrządu. Ze względu na nieduży przebieg (80 tyś) zalecono mi wymianę samego łańcuszka gdyż to zazwyczaj pomaga. Rady zasięgnąłem w serwisie Opla u znajomego mechanika. Okazało się, że te modele miały montowane złe łańcuchy rozrządu, albo były minimalnie za długie albo słaby materiał i bardzo szybko się naciągały.

Najważniejsze rzeczy, których radził bym się trzymać:

 

- Przede wszystkim kupić tylko oryginalny łańcuch firmy GM (mój koszt to 142 zł), do tego wymienia się jakąś uszczelkę i dwie śrudy, niestety nie jestem w stanie tego nazwać fachowo :( (koszt ok 80 zł).

 

- Wymiana samego łańcucha tylko w serwisie OPLA (ja tak zrobiłem ale miałem to szczęście, że robił to znajomy po dużo mniejszych kosztach, 100 zł). Chodzi o to, że machanicy "z miasta" muszą rozebrać kawał silnika żeby zrobić to samemu i potem jest problem z ustawieniem rozrządu, a czasowo wychodzi to minimum 6 h. W serwisie OPLA mają do tego specjalny przyrząd za pomocą którego trwa to zaledwie godzinę. Polega to na "wciągnięciu" nowego łańcucha za pomocą starego. Rozpina się ogniwo, spina się dwa łańcuchy i wciągamy. Ale do tego trzeba mieć wyżej wymieniony przyrząd.

 

Napisałem to słownikiem zwykłego użytkownika więc nie obrażę się jak ktoś fachowo poprawi :?:

 

Wyeliminowałem w ten sposób wszelkie drgania i stukania silnika. Okazało się, że łańcuch był na tyle luźny, że nawet napinacz nie dawał rady go naprężyć. Samochód teraz chodzi bardzo cicho nawet jak rozgrzeje się do 90 st. Nie ma "szarpnięć" przy zmianie biegów i spadku obrotów jak to miało miejsce wcześniej. Ogólnie pisząc zwrot o 180 stopni 8)

 

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Witam, ja mam corsę c 1.0 dwucylindrowa. Kupiłam ja jakieś 4 MSC temu. Po jakimś czasie zaczęły się właśnie drgania silnika. 

 

To znaczy: jak jadę np 60 km/h i jak hamuje hamulcem to nic się nie dzieje a jak dodaje sprzęgło to jak obroty spadają do tych 500 to zaczynają się drgania. Opanowałam je dodajac gazu ale to na dłuższą metę nie wystarczy :( wymienilam już swiece i cewkę. Co mogę jeszcze zrobić żeby te drgania zniknely? Wymienić ten łańcuch i poduszkę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności