Skocz do zawartości

silnik c20ne oraz skrzynia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na codzien jezdze fiatem 125p i w na nim skupiam pasje tuningowe, i to co mam w planach, na razie gleboko teoretycznych to swap silnika 2.0 8v ktory byl z tego co wiem seryjnie w vectrach omegach i calibrach, i chyba nawet rekordach. Po wstepnych ogledzinach wzrokowych wychodzi na to ze z lekkimi przerobkami lap, silnik powinien bez problemu wejsc. Interesuje mnie natomiast temat skrzyni biegow a konkretnie tego co do jakiego auta bylo produkowane. W sumie dwie sprawy. Po 1 sprzeglo. Z tego co widzialem robiac rekonesans na allegro wsrod omeg ze skrzynie wystepowaly ze sprzeglem hydraulicznym oraz linkowym, lecz nie bardzo moge odszukac sie reguly co do tego w jakim okresie czasu w jakich modelach ktore z nich bylo montowane jezeli chodzi o omegi i rekordy. Druga sprawa to predkosciomierz. Podobno skrzynie z omegi maja tylko wyjscie na predkosciomierz elektroniczny, natomiast skrzynia z rekorda ma jeszcze naped na linke. Czy tak jest? I czy skrzynia pasujaca pod c20ne jest taka sama jak w silnikach 1.8 ? Tyle pytan na poczatek :) Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój silnik jest z omegi, ale za nic nie pamiętam, jak było z linką.....

A to, czy sprzęgło jest hydrauliczne, czy nie to nie powinno być kłopotu, bo były 125p ze sprzęgłem hydraulicznym, pewnie te układy da sie dopasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 125p również świetnie pasują takie silniki jak 1.6, 1.8, 2.0, wszystkie z podwójnym wałkiem rozrządu.Moc takich motorów to odpowiednio 90, 101, 115kucyków, występowały w takich modelach jak np.Fiat Argenta, Fiat 132 itp. Montuje się je wraz ze skrzynia biegów od tych siników, wszystko pasuje idealnie oprócz tego, że musisz skrócić i wyważyć wał napędowy i niestety tylni mosty nie bardzo wytrzymywały taka moc, chyba, że były to mosty od starszych modeli tzw.okrągłe, są one wolniejsze z racji mniejszej ilości zębów na wieńcu ale o wiele trwalsze. :D Jeździłem i przerabiałem z kolega takie 125p zamykał zegar także można wnioskować, że szedł około 200km/h, był to silnik 2.0DOHC od fiata 132. Nie wiem niestety czy opla silnik będzie pasował, acha i musisz zmienić hamulce oryginalne nie wytrzymają hamowania z 200km/h do zera.Pozdrawiam i życzę sukcesu w przeróbce.

 

[ Dodano: Sob Lis 08, 2008 22:51 ]

Jak chcesz zobaczyć jak taki fiacik lata to jest sporo filmików na youtubie, osobiście jeździłem i wiem, że nawet Opel vectra, omega z motorkiem 2,0 16V 136km, ma spore problemy ze świateł z takim 125p.Ps.mam nadzieje, że koledzy z forum mnie nie zlinczują za te porównanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omegach przy silnikach C20NE z skrzynia standardową były wyjścia taki i takie Podobnie w automatach). Przy licznikach analogowych prawie zawsze jest linka ( taka posiadam)Przy licznikach LCD było wyjście elektroniczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wynalazek

fajny, prawdziwy bandzior i w dodatku czarny ;)

a ja wlasnie dostalem takiego fiaciora za flaszka

 

ogolnie seria i na chodzie

wlasnie szukam jakiegos silnika zeby tam cos zapodac mocniejszego i troche to poprzerabiac

keidys mailem jeszcze wizja przeciecia takeigo auta w polowie i zalozenia walu od TRUCKA ROYALA - zrobil by sie o metr dluzszy i przerobiony by zostal na limuzyna

 

zobaczymy

na razie stoi jeszcze u sasiada bo musze miejsce na podworku zrobic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności