Skocz do zawartości

Rozrusznik tylko "pyka" pomocy!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z rozrusznikiem polega na tym że w momenci przekręcenia kluczykiem słychać jedynie charakterystyczne "PYK". Zabserwowałem że rozrusznik jednak wykanuje jakiś obrut, słychac to i widać na pasku do alter. Około tydzień temu z tym samym problemem pojechałem do elektryka. Naprawił. Powiedział że to automat i teraz jest ok. Ale jak widzć nie na długo. Dodam jeszcze że na "pycha" pali bez problemu. Akumulator nowy. Po ostatnim zapaleniu na "pycha" żażyła się lekko czerwona kontrolka od ładowania (po około 1 min. zgasła), czy to może mmieć coś wspólnego z tą usterką.

Proszę o pomoc.

 

nie ma potrzeby używania większej czcionki//loozack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat lepiej nowy, to czyszczenie styków na długo nie pomaga, jak widać.

Po ostatnim zapaleniu na "pycha" żażyła się lekko czerwona kontrolka od ładowania (po około 1 min. zgasła)

Nie slizga ci się pasek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeczywiście albo pasek alternatora ci się ślizga i masz słaby akumulator .

Albo szczotki lub tuleje w rozruszniku zakończyły żywot.

 

- Podładuj akumulator to będziesz widział co jest grane , jak podładowanie nie pomoże

to znaczy że rozrusznik siadł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozrusznika to opukaj go lekko, u znajomego w maluchu było podobne pykanie i ostukanie rozrusznika pomogło.

 

co do ładowania - sprawdź naciąg paska, jeżeli jest ok, to - zmierz napięcie na klemach aku przy włączonym silniku i światłach mijania. jezeli wynik będzie oscylował w granicach 13,5 - 14,3 V to jest ok. Jeżeli jednak napięcie będzie niższe niż 13 V, to udaj się po nowe szczotki, koszt ok 8 - 12 pln jeżeli masz alternator "delco". wymiana - 10 minut, ale zanim się za to zabierzesz zaopatrz się w szprychę rowerową, która posłuży do zablokowania szczotek przy składaniu alternatora (jest tam specjalny otwór, który może być zaślepiony, ale znajdziesz go bez problemu). przy okazji wyczyść sobie alternator z syfu :wesoly:

 

jeżeli ten zabieg nie pomoże to prawdopodobnie masz walnięty regulator napięcia, koszt argentyńskiego zamiennika to ok. 48 pln (regulator to "to" białe coś do którego są zamocowane szczotki).

 

a rozrusznik do ładowania nie ma nic wspólnego, chyba że np. ciągle pobiera prąd (walnięte uzwojenie?) ale to tylko moja teza, więc nie sugeruj sie tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! słuchajcie panowie! Jeśli był u elektryka,to sądzę że przejrzał cały rozrusznik jemu. no,chyba że liczył na coś innego...? Być może,że w jego przypadku problemem jest niedostateczna masa karoserii z blokiem silnika. Kiedys mialem podobny przypadek,z tym że

wirnik sie nie obrucił a tylko ledwo automat stukną. Byla wina masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial na nie doladowany akumulator........ a skoro kontrolka lekko swieci to spawdz pasek od alternatora i szczotki. mi sie kiedys swiecila bo przy alternatorze kable byly za lekko przykrecone :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja miałem taki patent na takie "PYKNIĘCIA". Tylko u mnie rozrusznik tez aku rozładowywał. Ale jak aku był naładowany to odkręcałem przewód od rozrusznika i poprostu styki czyściłem palcami, później zakręcenie kabli i działał normalnie parę dni (klucz płaski 13). Czas roboty 10 min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności