Skocz do zawartości

wspomka w corsie b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wspomaganie w corsie b- ile to mozne kosztować i czy jest to wogole do wykonania, jesli tak to jakie czesci trzeba zakupić bo do serwisu juz bym wolal je zawiesc osobiscie zeby tylko to zmontowali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kupić:

-pompę wspomagania z mocowaniem do silnika

-maglownicę pod wspomaganie

-zbiorniczek płynu

-przewody

-jeśli masz kółko pasowe pod 1 pasek to musisz je zmienić na takie na 2 paski (tak jest w Kadecie z tym kółkiem, nie wiem jak Corsa B. Ja mam Kadetta E i Corsę A 2.0 :shock: , więc silniki obadwa z Kadetta)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

-jeśli masz kółko pasowe pod 1 pasek to musisz je zmienić na takie na 2 paski (tak jest w Kadecie z tym kółkiem, nie wiem jak Corsa B. Ja mam Kadetta E i Corsę A 2.0 :wesoly: , więc silniki obadwa z Kadetta)

 

W Corsie B ze wspomaganiem jest jeden pasek wieloklinowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zalozenie wspomy do Corsy jest strasznie drogie. Juz od ponad roku szukam kompletniego wspomagania do Corsy 1.5D Isuzu i nic... Matula chyba wczesniej sprzeda ten samochod zanim uda sie kupic do niego wspomaganie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Hej

Na allegro osttanio widzialem wspome do CB i kosztowalo kolo 350zl kompletne :?:

Trzeba dobrze poszukac !

Mnie wspoma wyszla 250zl + pompa wspomagania do silnika c20xe-150zl :!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Myślę że wspomaganie czy bardziej dokładnie - brak wspomagania w Corsie - to temat rzeka.

Sam się z tym borykałem bo od niedawna jestem posiadaczem Corsy B 1,7 D z 99'. Samochód jako drugi, z założenia dedykowany był żonie. Stan pojazdu był na tyle godny uwagi że brak wspomagania uznaliśmy za szczegół jednak po kilku dniach eksploatacji samochód był naprawdę kłopotliwy. :wesoly: Mimo gabarytów samochodu, skręcanie i parkowanie zwłaszcza w wąskich przestrzeniach miejskich to była tragedia zwłaszcza dla kobiety. Koszmar tym większy że do tej pory jeździliśmy samochodami ze wspomaganiem. Po rozmowie z mechanikiem i wykluczeniu ewentualnych uszkodzeń układu kierowniczego i zawieszenia, nie pozostało nic innego jak pomyśleć o zamontowaniu wspomagania....i tu miła niespodzianka. Na przekór wszystkim opinią co do opłacalności.... to koszt rzędu 600pln...oczywiście mówię o konkretnym modelu tj. 1,7 D. /wspomaganie hydrauliczne/Części + robocizna + ustawienie zbieżności...ja osobiście uważam że było warto... I nie sugerujmy się ASO bo to mija się z celem, zwłaszcza że u nich, montaż wspomagania przewyższa cenę auta, tylko warto poszukać kogoś kto zna się na rzeczy i jest uczciwy. :beer::beer::beer:

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat. Znalazłem na allegro kompletne wspomaganie za 310 zł. Jest to wspomaganie elektryczne. Czy mogę sobie takie założyć? Corsa B 1.2 bez wspomagania.

 

Czy poradzę sobie z tym sam?

Moim zdaniem wystarczy podłączyć kabelki pod bezpieczniki/akumulator/przekaźniki i będzie działało. Czy mam rację?

 

Odpowie mi ktos na to pytanie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności