Skocz do zawartości

Astra H, 1.7cdti, 2004r, kody błędów ECN


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

poczekam,poobserwuję,bo check gaśnie chwilę po odpaleniu

czekaj - gasnie chwile po odpaleniu zawsze czy tylko jak jest zimny? i jak dlugo sie swieci po zapaleniu silnika?

czy kontrolka gasnie jak poczekasz na pozycji II odpowiednio dlugo czy dopiero po zapaleniu auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy dopiero po zapaleniu auta?

nieważne,czy ciepły,czy zimny-gaśnie ok 2-3 sek po odpaleniu,a nie pamiętam jak było od początku po zakupie

wydaje mi się,że też gasła ostatnia lub równo z olejem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli gasnie 2-3 sek po odpaleniu prawie rowno z olejem to by oznaczalo ze ni emasz bledow, ale moge sie mylic bo ja mam Z19DT? a ty masz Z17DT?

 

ja od czasu jak zmienilem stacje zauwazylem ze lepiej chodzi i pracuje silnik - wiec cos jest na rzeczy...choc dzis znow zalalem zwyklego jeta bo roznica byla prawie 30gr na litrze (pomiedzy zwyklym dieslem na Jetcie a zwyklym dieslem na innych stacjach)

pozyjemy zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mowisz masz:

1)P2139

 

Przełacznik czujnika pedału przyspieszenia D/F -

 

stosunek napiecia

 

Wiazka przewodów, przełacznik czujnika pedału przyspieszenia

 

P2139

 

Wyłacznik/potencjometr przepustnicy D/F - stosunek

 

napiecia

 

Wiazka przewodów, wyłacznik/potencjometr przepustnicy

 

2)http://forum.opel24.com/astra-h-bledy-ecn-050074-i-112501-vt25297.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=p2139&start=18

 

3)http://www.motor-talk.de/forum/parkpilot-t332769.html

4)U2139 CAN bus no communication with CIM (Steering Column module) C-003

lub U2139 CAN bus no communication with CIM (Steering Column module) C-003

 

milego czytania ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moja Astra 1,7cdti (80km) NIE ODPALA na ciepłym silniku. Odpalę, pojeżdżę kilka/kilkanaście minut, zatrzymuję się 2-3 razy, postoje do 30 minut i nagle po powrocie nie odpala. KRĘCI ale NIC! Raz ODPALIŁ już po 15 minutach, innym razem po godzinie spróbowałem i poszedł, a wczoraj musiałem go zostawić na mieście i rano dopiero nim przyjechałem.

 

CO TO JEST???

 

Na komputer podpiąłem i gość nie miał pojęcia co to może być, nawet po komunikacie.. Nie pamiętam kodu bo to było 2 tygodnie temu.. W międzyczasie jeździłem i był spokój chwilowo.. Nie pamiętam dokładnie który to błąd wyskoczył, ale był to raczej WAŁ niż WAŁEK :/

 

0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A"

0336 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A"

0337 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A" - zwarcie do masy

0338 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A" - zwarcie do plusa

0339 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A" - usterka sporadyczna

0340 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

0341 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu

0342 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu - zwarcie do masy

0343 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu - zwarcie do plusa

0344 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu - usterka sporadyczna

 

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość niedzwiadek1983

Podłącze się pod temat. Otóż od niedawna posiadam astrę h 1,7cdti Z17dth 74 kw 101KM 2004r od pewnego czasu wywala mi checka. Sposobem na hamulec i gaz w dechę odczytałem błędy i wyskoczyły 2.

Mianowicie

ECN033528 i

ECN050074.

Czytając ten temat dowiedziałem się że

ECN033528 to Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego “A", a ECN050074 to Czujnik prędkości własnej pojazdu.

Dodam tylko że jak u większości forumowiczów po wywaleniu checka autko słabnie, przy normalnej jeździe wszystko jest ok ale 120km/h i odpala się lampion na desce i czuje się jakbym trzymał osła za uszy a nie 101kucy.

Prośba jest o to aby ktoś był tak dobry i napisał co mogę we własnym zakresie zrobić aby zniwelować te błędy co może być przyczyną i gdzie mogę znaleźć te czujniki :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECN050074 to

bujam się z tym problemem sporadycznie od ponad roku

jechałem w czwartek autostradą z 20 km ,140 na liczniku i to samo

musiałem potem jechać 115

po jakimś czasie błąd znika sam ,by znowu sobie przypomnieć za np. miesiąc

na razie nic nie robie z tym,ale jak się wkurzę,to w końcu dam do speca,bo pseudospece wydali 20 róznych opinii o tym błędzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niedzwiadek1983

Dzięki Zibi za zainteresowanie. Ale mi nie chodziło o to żebyś mnie podniósł na duchu. Chciałbym rozwiązać ten problem, bo gdybym chciał jeździć 110 czy 115 km/h to zakupił bym sobie fiata 126p, one też jeździły z taką prędkością :wesoly: Pomału uczę się na swoim autku. Miałem już problemy z EGR-em i rozrusznikiem ale to przeszłość bo we własnym zakresie to zrobiłem i zaoszczędziłem parę ładnych złotych. Teraz kiedy zaczyna robić się ciepło chciałbym zabrać się za te dwa błędy:

ECN 033528 i ECN 050074, Jak już wiem oba błędy dotyczą czujników. Chciałbym je zlokalizować i sprawdzić ich połączenie, ewentualnie przeczyścić styki i sprawdzić czy dalej będą wyskakiwać mi te byki. Jeśli tak to wtedy wybiorę się do jakiegoś ZNAWCY. Nie chcę dać się naciągać bo pseudo-ZNAWCÓW jak sam piszesz jest na pęczki i to nie tanich, którzy jak widzą młodego kolesia który podjeżdża asterką pod ich warsztat,automatycznie w oczach widzą jelenia który ma parę złotych w kieszeni, bo nie jeździ byle czym,i od razu chcieliby wymieniać pół auta a twoją kieszeń opróżnić nawet z ,,łupinek po słoneczniku,, które się zawieruszyły.Ponawiam dlatego pytanie:

Gdzie znajduje się czujnik prędkości własnej pojazdu?

Gdzie znajduje się czujnik obrotów wału korbowego? :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności