Skocz do zawartości

Astra H, 1.7cdti, 2004r, kody błędów ECN


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam ... ale jak sie odczytuje te kody ... ?

ja ""wypedałowałem "" ten KOD ECN 040571 , jak mam to odczytać ?

 

czy to jest TO ?

 

0405 Czujnik układu recyrkulacji spalin “A" - za wysoki poziom sygnału

czy ten czujnik to EGR ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość KoYoT77

Mam A/H SW 1.7CDTi z silnikiem Z17DTH 101KM z 2006r.

Niedawno miałem problem, przyszedłem rano do autka chciałem go odpalić, ponieważ na dworze było -19'C postanowiłem 3 razy zagrzać świece, po ustawieniu kluczyka w pozycji akcesoria i dalej na rozrusznik, kontrolki zgasły zaczął migać "Kluczyk".

Wywołałem kody błędów:

034029 engine speed error | camshaft position donor dysfunction |

050074 vehicle speed signal is not in setpoint range | distance frequency (employer) error (comes from ABS unit)

161450 Wrong transponder key error |

Po kilku próbach udało mi się uruchomić silnik, i kod 161450 znikł. Pozostały dwa wcześniejsze.

Doczytałem na innym forum, że gdy zamiga kluczyk i pozostałe kontroli zgasną to na 90% jest to wina kluczyka, błąd w połączeniu z immobilaizerem.

 

1. Pytanie mam może nieco głupie, czy jechać do "Speca" z komputerem /koszt.50pln/ czy umówić się w serwisie Opel na diagnostykę silnika/koszt 120pln/.

2. Interesuje mnie co taka diagnostyka w serwisie może stwierdzić, czy tylko przetestują mi silnik pod kątem elektroniki czy może i mechaniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, od tygodnia jestem właścicielka Astry H 1,7 2004, i zaczeła pokazywac mi sie kontrolka samochodu z kluczem przy przekraczaniu 2000obr choć nie zawsze sie zapala. A kod błędu ecn 023461 co może oznaczać.?

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

023461

wystarczy poszukac... 023461 to P0234 lub zwyczajnie 0234

tu znajdziesz wiecej o tym bledzie http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817%3A4pg0z23d124&ie=ISO-8859-2&q=0234&sa=Szukaj&siteurl=forum.opel24.com%2F

P0234 -obwód cisnienia doładowania, wychylenie od normy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności