Skocz do zawartości

Jakie przyspieszenie do setki?


Gość serafz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio sprawdzałem przyspieszenie od 0-100k/h i wyszło ok 18s

Wiem że z silnikiem 1.6 8V 75 konnym nie mam co liczyć na wciskanie w fotel, ale wydaje mi się że te 18 s to trochę za długo. Wg charakterystyki tego silnika powinno być w przedziale od 14,5 do 17s, więc w sumie prawie się mieszczę w górnej granicy. Miałem pęknięty kolektor i myślałem że to dlatego, ale teraz po wymianie osiągi pozostały bez zmian.

Mam prośbę do posiadaczy Asterek G z takim silnikiem, najlepiej w 5D o podzielenie się swoimi osiągami, bo nie wiem czy mam działać, by polepszyć osiągi czy może wszystko jest w normie,

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja sprawdzałem swoją asterkę G Hb co prawda silnik 1.8 benzynowy. Wyczytałem gdzieś w książce, że ten silnik powinien mieć ok 9s, natomiast mi wyszło 11,8 także też troszkę więcej, ale tak naprawdę na ten wynik wpływa mnóstwo czynników, chociażby wiatr który mógł być akurat nie po Twojej stronie:) Także czy warto sie przejmować tymi 2 czy 3 sekundami?? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że z silnikiem 1.6 8V 75 konnym nie mam co liczyć na wciskanie w fotel

jutro sprawdzę swoją

na jakim rozmiarze opon i marce jezdzisz?

paliwo z jakiej stacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim rozmiarze opon i marce jezdzisz?

paliwo z jakiej stacji?

Autko przyjechało z Niemiec na oponach letnich Toyo Proxes 195/60 R15, tankuję zawsze na BP.

Gdzieś na forum był programik na komórkę do pomiaru przyśpieszenia chyba Grzecho go wstawiał moja Astra miała 11s do 100.

Ale ten programik wymaga Symbianu na komórce i GPSu, a ja nie mam, więc mierzę po prostu stoperem, dziś powtórzyłem pomiar jadąc sam i wyszło 17,2s i chyba lepiej już nie wycisnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło jakieś 16 sek,na liczniku

na GPS 100 km/h (licznikowo 107 km/h) 2 osoby wyszło jakieś 24 sek :roll:

GPS zaczął przekłamywać co do licznika od jakiś 50 km/h o 7 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS zaczął przekłamywać

Dla ścisłości to licznik przekłamuje a nie GPS :roll:

Żeby Ci się wydawało że jedziesz szybciej niż na prawdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Nie zawsze tak jest :roll: Czytając ostatnio V12 - było tam takie porównanie wskazań prędkości licznikowej i rzeczywistej RS8 ki i przy licznikowych 250 było 278 km/h - rzeczywistych http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Tak więc Audi odcina przy 270 km/h :D

 

Mam więc nowe hasło reklamowe dla Audi:

 

..."Jedziesz szybciej niż Ci się wydaje!!!"...

 

 

Co dziwne licznik nie posiadał liniowego stałego współczynnika błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności