Skocz do zawartości

nierówna praca silnika ,ciężko wchodzi na obroty


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Mam podobny problem. Moja Sinterka ( X22XE - 2.2 16v + LPG) straciła ducha w jednym cylindrze. Efekt pojawił się jakieś 3 mies. temu. Z początku autko przebierało niegroźnie tylko przy odpalaniu silnika, po dłuższym postoju. Trwało to kilka sekund. Wystarczyło nacisnąć lekko pedał gazu i po kłopocie. Tydzień temu po wymianie opon przy zjeździe z podnośnika zjawisko powtórzyło się, tyle że nie pomogło przygazowanie. Do tego zapalił się Engine Check :? Wyłączyłem silnik, odpaliłem ponownie i było OK. Niestety w drodze, po przejechaniu około 1,5 kom ponownie zapalił się Engine Check + kontrolka ABS i silnik zaczął przebierać. Po chwili jazdy załapał i kontrolki zgasły. Zjawisko powtórzyło się jeszcze ze trzy razy podczas dnia i się uspokoiło. Dwa dni było spoko. Rano zajechałem na dyżur, po czym 12h później nie mogłem zapanować nad opisanymi wcześniej objawami. Silnik przestał palić na jeden tłok i zaczął nieprzyjemnie wibrować. Co dziwne, nie gasł samodzielnie, a objaw był niezależny od rodzaju paliwa benzyna/LPG. Po jakichś 7-10 minutach zaczął jednak gadać po ludzku i wyruszyłem na objazd po rodzinie. Przez moment miałem złudną nadzieję... Po 3h postoju zapłon już nie wrócił do normy. Wróciłem do chatki klekoczącym i słabym pojazdem. Poranne próby palenia nie dały już poprawy sytuacji. Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji, że to albo świece (12 mies), albo kable nie wymieniane przy instalacji LPG 1,5 roku temu. Akurat wyszedł mi przegląd LPG. Se pomyślałem, zajadę do Boscha (autora instalacji LPG) na przeglądzik, się druciki, świeczki i filterki wymieni, będzie "Ameryka"! Niestety wyszedł "Meksyk". Facio od gazu zadzwonił na drugi dzień z oświadczeniem, że iskra jest OK, nie ma za to paliwa ;) zaś po diagnostyce (komp) doszedł do konkluzji że to moduł. Po sprecyzowaniu terminu ustaliłem, że biega o komputer w którym to jest zakodowany immobilajzer i jego wymiana sprawą prostą nie jest. Dowiedziałem się, że ponoć takie urządzenie da się zregenerować (zimny lut, przerwana ścieżka,...), zresetować cy cuś. Zaczynam się obawiać, że ktoś ma zdecydowaną intencję walnąć mnie w rogi za grubszą kasę. W związku z powyższym, zwracam się do szanownych forumowych znawców samochodowej "kryminalistyki" o ekspertyzę problemu. Może ktoś miał podobny problem? Czy kosztowna i sensowna jest wymiana komputera na inny sprawny (na necie znalazłem używany sprzęt do X22XE z kompletem kluczyków , oraz stacyjką za 240zł)? Z góry dziękuję za wszelki rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony:

immobiliser to odrębne urządzenie, które jedynie przekazuje informację do ECU

wystarczy, że wymienisz ECU czyli komputer silnika

tak było w Omedze 2,0 16v czyli poprzedniku twojego silnika - przypuszczam że wszystkie ople mają immo jako oddzielny moduł, nie zintegrowany z ECU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mechanikowi chodzi o moduł zapłonowy czyli cewke komputera bym raczej nie ruszał na razie cewke wymień moze nie dawac iskry na jeden cylinder tez miałem podobny objaw do twojego wymieniłem cewke i narazie chodzi ok

jak bedzie ci tak zle pracował odłączaj pojedynczo przewody od cewki i zobaczysz czy daje iskre na wszystkie cylindry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka Hej...

Wymienili kompa i wgrali nowe oprogramowanie...

Jestem uboższy o 650 zyli... :):)???

Silniczek hula jak ta lala, lepiej niż kiedy kupiłem sinterkę :):):beer:

Teraz silniczek reaguje na dotknięcie gazu

Nie myślałem że tyle może zmienić wymiana kompa.

Dzięki za wszystkie rady

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Hej...

Wymienili kompa i wgrali nowe oprogramowanie...

Jestem uboższy o 650 zyli... :):)???

Silniczek hula jak ta lala, lepiej niż kiedy kupiłem sinterkę :):):beer:

Teraz silniczek reaguje na dotknięcie gazu

Nie myślałem że tyle może zmienić wymiana kompa.

Dzięki za wszystkie rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności