Skocz do zawartości

Radio pobiera prąd!!!help!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam drobny problem z radiem LG, więc problem polega na tym że ciągle pobiera mi prąd co później przekłada się na rozładowany aku, jedno co mnie zastanawia to czy nie powinno one być dodatkowo zmasowane bo na radiatorze końcówek mocy jest dziura z gwintem tak jakby na masę, druga rzecz to z czerwonego kabla + wychodzi kabel żółty a radio działa nawet wtedy jak wyjmę klucz ze stacyjki dodam jeszcze że od niedawna się tak dzieje przy włożonym radiu pobieranie prądu 0.011mA przy wyciągniętym 0.001mA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne że pamięć pobiera prąd.Rozłącz żółty to nie będzie poboru, ale po każdym wyłączeni i ponownym załączeniu będziesz musiał programować stacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisali mi wcześniej na forum że tolerancja poboru prądu jest 0.001mA-0.003mA ja miałem 0.011mA i padał mi aku a nie chcę żeby mi radio się rozprogramowywało co robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tolerancja to nie jest określenie poboru prądu, ale jakby to przełożyć na język polski, to wahania poboru prądu, od wartości nominalnej poboru prądu w stanie czuwania.

 

Czyli jeśli radio załóżmy pobiera około 6.5 mA w standby to uwzgledniając tolerancję prąd ten może różnić się o +- 0.011 mA więc może być około 6.489mA bądź 6.511 mA

 

Dobrze, jakbyś znalazł w internecie specyfikację radia . Pojemność akumulatora średnio dla silników 2.0 diesel to około 72Ah więc 10 000 razy więcej niż prąd który zżera Ci radio.

 

Jeśli dobrze liczę, może należy winy szukać w niskich temperaturach i słabym akumulatorze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli kupuje radio trzeba też kupić akumulator???

 

Robiłem tak naładowałem aku do pełna 2 dni i koniec odpalania

Teraz aku nie do końca naładowany rano odpala bez problemu!!!

To jak to się dzieje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

prądu 0.011mA przy wyciągniętym 0.001mA

Czy jednostki jakie podałeś są poprawne?

Nawet 10uA (0,01mA) to prąd mniejszy od upływności akumulatora.

Gdzieś czytałem, że prąd upływności akumulatora to ok 10-15mA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Bo w radiu masz pamięć ulotną, która po zaniku napięcia jest wymazywana. Coś jak BIOS, rozładuje się bateria lub ją wyjmiesz to masz zresetowany BIOS. W radiu samochodowym masz w takiej pamięci zapisane ustawienia stacji radiowych czy czas utworu piosenki którą słuchałeś w momencie wyłączenia radia. Jak włączysz radio z powrotem to nie musisz szukać od nowa stacji radiowych, a utwór z płyty zacznie grać od momentu w którym wyłączyłeś radio.

Jaką metodą mierzysz pobór prądu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzon_de_vito

przy włożonym radiu pobieranie prądu 0.011mA przy wyciągniętym 0.001mA

Czym to mierzyles? 11mA to zaden pobor pradu, zeby tym rozladowac akumulator 50Ah do polowy, musialbys go zostawic na jakies 3 miesiace (na "polowie" akumulatora i tak rozrusznik bedzie krecil bez problemu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna upływnosc to kolo 35 mA czyli 0,035A. W praktyce mozna przyjac troszke wiecej tak do 80 no nawet 100mA ale to tez zalezy na jaki dystans sie jezdzi. Dosc czesto winowajaca sa radia, alarmy i sterowania zamkow na pilota, wszelkie diody symulujace alarm( migajace ledy) itp. Oczewiscie nie wspominam o uszkodzeniach instalacji w postaci zwarc przekaznikow( chodza wentylatory) swiecace lampki w bagazniku itp.

 

Sprawdz ile bierze pradu na odcietym kabelku czerwonym od radia. Pamiec bedzie podtrzymywana ale moze cos innego w radiu wyciaga prad. P.S. Słyszalem wlasnie o aradiach LG ze strasznie wyciagaja prad- taka ich wada. Mozesz tez oczewiscie puscic oba kabelkio dradia( żółty i czerwony) przez stacyjke i wtedy nie bedzie wyciagało prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności