Skocz do zawartości

Astra III problem z odpaleniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

..ja jeszcze na chwilę wrócę do tematu zamykania auta centralnym.. zwróciłem dziś uwagę na mały szczegół i niestety nie wiem czy tak było wczesniej - mianowicie gdy zamknę auto z centralnego, stopniowo wygasa światło w kabinie oraz TID, po czym jak już ma całkowicie zgasnąć, znowu się zapala na ok. 1 sekundę i momentalnie gaśnie.. j.w. nie kojarzę, czy tak było wczesniej.. ale czy to normalne?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 20:34 ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Jam mam z kolei taki problem, że czasami wkładam kluczyk, przekręcam i wogóle nic się nie dzieje, nawet nie kręci rozrusznikiem, dopiero za drugim czy trzecim razem odpala. Zauważyłem że często tak się dzieje jak od razu nie zapalam, tylko kluczyk jest przez chwilę w stacyjce przed przekręceniem na zapłon. Co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich ja z odpalaniem nie mam problemu lecz parę żeczy nie daje mi spokoju w moim od niedawna nowym aucie... A mianowicie chodzi o to że po pzrekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję przed samym odpaleniem za każdym razem włączają mi się światła awaryjne. .??? po powrocie i ponownym przekręceniu dzieje się to samo dopóki nie wyłącze ich na desce.. nie wiem czy to bład czy po prostu coś robie nie tak...:drunk::drunk: a i jeszcze jedno.. światło nad głowami które powinno gasnąć po zamknięciu dzwi lub po odpaleniu auta wciąż mi świeci!! gdzie przy dzwiach jest czujnik który może być przyczyna tego problemu?:drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich ja z odpalaniem nie mam problemu lecz parę żeczy nie daje mi spokoju w moim od niedawna nowym aucie... A mianowicie chodzi o to że po pzrekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję przed samym odpaleniem za każdym razem włączają mi się światła awaryjne. .??? po powrocie i ponownym przekręceniu dzieje się to samo dopóki nie wyłącze ich na desce.. nie wiem czy to bład czy po prostu coś robie nie tak...:beer:;) a i jeszcze jedno.. światło nad głowami które powinno gasnąć po zamknięciu dzwi lub po odpaleniu auta wciąż mi świeci!! gdzie przy dzwiach jest czujnik który może być przyczyna tego problemu?:beer:

Z przykrością muszę cię zmartwić, ponieważ objawy które opisujesz wskazują, że samochód tak jak by odpalał się w trybie awaryjnym i podłączenie pod techa na 100% wykaże błędy w którymś z systemów samochodu. Czy po dopaleniu samochodu (i po wyłączeniu świateł awaryjnych) pali się (nie gaśnie) kontrolka poduszek powietrznych, silnika lub samochodu z kluczykiem? Każda z nich sugeruje jaki problem może ciebie dotyczyć, a wszystkie powinny zgasnąć chwilę po odpaleniu silnika.

 

Wracając do głównego pytania tematu podobny problem z odpalaniem miałem kiedyś w Megance i był to czujnik położenia wału (Zari16V też tak sugerował, do czego się przychylam). Wymiana pomogła i samochód odpalał potem rewelacyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że po pzrekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję przed samym odpaleniem za każdym razem włączają mi się światła awaryjne.

tu prawdopodobnie problem dotyczy historii auta,a dokładnie chodzi o to że auto jest powypadkowe,podłącz się pod techa i będziesz wiedział wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

u mnie problem identyczny...czasami jak zostawię kluczyk w stacyjce i chcę zapalić samochód to mrygo immo przekręcam z powrotem czekam pare sek. i zapala - mam to na 2 kluczykach :dontgetit: :dontgetit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam astre III 1.6 benzyna i mam tez problem: w wiekszosci samochod odpala ladnie, ale czasami gdy przekrece kluczyk samochod nie odpala, kreci kreci przez 2-3sekundy i gasnie, przy ponownej probie odpalenia jest to samo dopiero jak odczekam okolo minuty to samochod odpali normalnie. Moze mial ktos juz podobny problem i wie co moze byc tego przyczyna.

 

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

 

Mam ten sam problem w Astrze III H 1.6 (benzyna, rok prod. 2005). Od czasu do czasu po przekręceniu kluczyka następuje cisza. Ostatnio raz w tygodniu. Dlaczego? Akumulator jest sprawny, rozrusznik wymieniony. Wczoraj natomiast - przy wystąpieniu właśnie tego problemu - rzuciła mi się w oczy migająca kontrolka serwisu (sylwetka auta z kluczem), która wskazuje na blokadę rozruchu wywołaną przez immobilizer. Po kilku podejściach odpala według podobnego schematu - przekręcenie kluczyka, sekunda głuchej ciszy, udany rozruch. Oto, co do tej pory udało mi się znaleźć na ten temat:

 

- należy zmienic program sterownika CIM na optymalizujący odczyt transpondera (potrzebny kod security),

- uszkodzony jest sam moduł CIM i należy go wymienić i zaprogramować,

- uszkodzone 2 kluczyki (np. od upadków), choć to mało prawdopodobne,

- problem w stacyjce.

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i pomoc. To bardzo frustrująca usterka.

Edytowane przez Grolus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cim jest winny.Sprobuj wgrać nowszy soft w 90% przypadkach pomaga.Jak nie wymiana na poliftowy.

 

Dziękuję za odpowiedź! Wybacz nadchodzące pytanie, ale jestem absolutnie zielony w temacie elektroniki samochodowej - czy wgranie nowszego softu mogę zrealizować poza ASO? Np. w warsztacie specjalizującym się w omawianej dziedzinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności