Skocz do zawartości

Wymiana silnika Corsa B 95r.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio stwierdzam ze moja Corsina strasznie sie wlecze, fakt faktem ze to tylko 1,2 8V i w LPG, wiec nie mozna spodziewac sie zbyt wiele po tak malym silniku. Wiec wymyslilem ze wstawie zamiast 1,2 np 1,6 ;( i moje pytanie: czy taka wymiana jest wykonalna, czy w miejsce 1,2 zmiesci sie 1,6 np 90 konna? Prosze o jakas odpowiedz, na allegro widzialem corsy GSI z silnikami 1,8 czy 2,0 wiec takie silniki chyba sie mieszcza... Podsumowując: czy w miejsce 1,2 zmiesci sie 1,6 moze nawet 16v w corsie B 95 roku :P:?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

V6 wejdzie tez :?

 

zmiana z 1,2 na 1,6 to nie sam silnik

ale i skrzynia ,hamulce ,zawieszenie, elektryka komory silnika ,jego osprzet itd itp

 

koszta rosna niestety

czasem taniej jest sprzedac

i kupic druga z wiekszym motorem pod maska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od modelu silnika , jesli miales c12nz to c14 i c16nz wejda bez przerobek praktycznie , jesli chcesz zmienic na 16v to wtedy warto juz zmienic hamulce i zawieche , oraz skrzynie. C12NZ -> C14NZ -> C16NZ jak najbardziej bez wiekszych pieniedzy i przerobek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od modelu silnika , jesli miales c12nz to c14 i c16nz wejda bez przerobek praktycznie , jesli chcesz zmienic na 16v to wtedy warto juz zmienic hamulce i zawieche , oraz skrzynie. C12NZ -> C14NZ -> C16NZ jak najbardziej bez wiekszych pieniedzy i przerobek.

 

Gdzie to sprawdzic? Jest to gdzies na silniku napisane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to sprawdzic? Jest to gdzies na silniku napisane?

Oznaczenie silnika jest wybite w okolicach pierwszej świecy od prawej strony.

W Twoim przypadku będzie to c12nz albo x12sz.

Jeśli zamiast kopułki aparatu zapłonowego masz czarną żebrowaną kostkę (tzw. DIS) to masz silnik x12sz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie wszystkiego dowiem, mam nadzieje ze da rade wstawic tam 1,6 :) jak nie, to sprzedaje Corsine i kupuje cos wiekszego :D dam znac co i jak po wizycie u pana mechanika :drunk:

 

 

//dziekuje za pomoc i odzew w temacie :drunk:

 

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 10:09 ]

:drunk: wlasnie wrocilem od mechaniora :beer: wejdzie 1,6 8v prawie 100 konny :beer::]

 

jeszcze musze stary silnik sprzedac ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

a jesli mam u siebie silnik X12SZ 1.2 to na jaka jednostke mógłbym go zmienic bez zbednych modyfikacji... tzn komp itp?:D wiem ze do 1.6 musze zmienić hamulce... czy jakiś 1.6 podejdzie pod tego kompa

?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności