Skocz do zawartości

Wymiana silnika Corsa B 95r.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Dobra Panowie napaliłęm sie na silnik 1.6 :) hehehehe niech mi ktoś powie co najpierw bym musiał zakupic... no wiem wiem silnik :lol: heheh a skrzynie też;) jak z wiazka elektryczna idaca do silnika??? kompa to juz wiem ze musze zmienić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

silnik + komp + sprzeglo mocniejsze + kolektor wydechowy + hmmmm.... wiazka od kompa + ... ( skrzynie zostawiasz czy zmieniasz ? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam! Chciałbym wymienić silnik w mojej Corsinie na trochę większy jednak jestem ograniczony finansami. Posiadam obecnie X12SZ i myślalem o wymianie na X14SZ.Wizualnie te dwa silniki a niemal identyczne, wiem tez ze zawieszenie i hamulce są takie same. Moje pytanie brzmi co konkretnie musiałbym wymienić i jakie mogłyby być tego koszty. Uprzejmie proszę o rzetelne i fachowe informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy jesteś absolutnie pewien konieczności wymiany komputera sterującego? I jaka może być orientacyjna cena używki? Doczytałem też że wychodził także silnik o kodzie X16SZ (zdaje się że w Vectrach), czy te same warunki obowiązują i przy tym silniku (tylko komputer sterujący)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp od 1.2 bedzie mial inne mapy zaplonu , dawki wtrysku itp.

 

co do tego silnika od vectry to nie jestem zbytnio zorientowany.

 

wiem natomiast ze przy przekladce :

 

C12NZ ??? C14NZ ;/ C16NZ

 

zmienia sie silnik (wraz z kolem i sprzeglem)

 

komputer sterujacy

 

reszta jest ta sama bo to small block i wydech , mocowania , sa te same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielki dzieki za info, gdyby ktoś jeszcze chciał dodać coś od siebie proszę się nie krępować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam Corse b z silnikiem 1.4 16v, ale jest na wykończeniu i trochę pali więc chciałbym zmienić na jakiś inny, większy. Więc mam pytanie czy 1.6 16v lub jakiś większy motor można wrzucić bez większych komplikacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności