Skocz do zawartości

Jaki olej do astry 2.0 DTI 2003 r. 184.000 km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam niedawno zakupiłem piękną astrę 2.0 DTI 101 KM z 2003 r. :lol: Mam zamiar niedługo wymienić olej i stąd moje pytanie. Auto ma przejechane 184.000 km wg książki serwisowej od początku był lany olej 0 w 30, marki oleju nie znam ale był serwisowany w oplu to podejrzewam że jakiś oplowski. Ostatnia wizyta w serwisie przy 175.000 olej 0 w 30, następna planowana wizyta lipiec 2008 przy prawdopodobnym przebiegu 205.000, ale kupiłem go ja teraz ma 185.000 i stąd moje pytanie KIEDY WYMIENIć , JAKI WLAć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

olej wymienia sie co 10000 albo 15000 (longlife)

nie bierze oleju to dalej lej syntetyk

 

a jaki to poczytaj na forum

temat oleju przewijal sie wiele razy

 

 

zamykam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

olej wymienia sie co 10000 albo 15000 (longlife)

nie bierze oleju to dalej lej syntetyk

 

a jaki to poczytaj na forum

temat oleju przewijal sie wiele razy

 

 

zamykam

Tak zgadza się ale dlaczego u mnie olej był zmieniany przy przebiegach 30878, 60642,96785,142815,175602

Oleju nie bierze ale jaki syntetyk dalej lać 0w30 może 5w30 może 5w 40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu to mnie nie pytaj

nowsze diesle maja wymiane co 30 tysi

Twoj silnik to starsza konstrukcja

wiec powinien byc zmieniamny co 15 tysi

 

a syntetyk to syntetyk

byle nie lotos albo inny wynalazek

 

albo olej GMa albo castrol albo mobil

Twoj wybor co wlejesz

wiekszej roznicy nie ma w jakosci oleju

jedynie co to cena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96785,142815

50kkm na jednnym oleju, może szef Castrola rzeczywiście miał rację, że nie trzeba go wymieniać :lol:

 

A co do pytania dlaczego, bo opel dopuszcza takei przebiegi dla oleju long life 0w30 albo 5w30, dlatego lej jak najdłużej ten sam na którym jeździ (jak cie interesuje co oznacza róznica miedzy klasami lepkosci 0w30, 5w30 a 5w40 to gdzieś to pisałem już ;) )

 

W ksiązce serwisowej Corsy c z silnikiem 1.7dti jest napisane, że kontrola w serwisie wraz z wyminą oleju to 50kkm, oczywiście ludzie wymienią wczesniej co 10-15kkm ale ja uważam, że syntetyk wystarczy raz na rok, jak jeździsz 30kkm w roku to po takim przebiegu wymienisz. 1.7dti to ta sama "technologia co 2.0dti i skoro opel zezwala na wymiane oleju po 50kkm to nie ma co pisać , że stare diesle muszą mieć zmieniany olej czesciej, wszystko rozbiega się o jakość paliw, a konkretniej zawartość siarki etc która wpływa pośrednio na jakość oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robag-neo, w specyfikacji dla silnika X20DTL, Y20DTL, Y20DTH jest napisane że przy użytkowaniu oleju silnikowego w klasie SAE od 0W do 5W, przewidywana wymiana co 30 000 km lub co 1 rok. To jest potwierdzenie tego co napisał tasioo, że wystarczy raz w roku w zależności od przebiegu.

Oleju nie bierze ale jaki syntetyk dalej lać 0w30 może 5w30 może 5w 40

To już właściwie bez znaczenia, byleby był to pełen syntetyk, dobrej klasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fakt że jeśli przy takim przebiegu nie bierze w ogóle oleju co w tych silnikach jest rzadkością to tylko lać to samo co było i z taką samą częstotliwością hehe i modlić się żeby tylko tak dalej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie oczywiste co napisze, ale... olej zaleca się wymieniac raz w roku (zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych) dlatego, ze teoretycznie olej najbardziej traci swoje własciwosci jak pracuje w skrajnie różnych temperaturach dodatnich lub ujemnych. Dlatego "lepiej" żeby olej 2 razy nie przechodził sezonu zimowego lub letniego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności