Skocz do zawartości

jak wzmocnic silnik 2.0 8V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A to możliwe że koleś w "maluchu" splanował 1.5 mm głowice? tak mówił. To było pare lat temu jak jezdziło sie maluchami. On nawet polerował kolektory ssące i toczył koło zamachowe i jakieś inne przeróbki. Chwalił się że cinguecento nie miało żadnych szans ale to tak na marginesie

mozna to i jeszcze wiecej

skrocone prowadnice zaworowe

polerowal to kanaly w glowicy i zawory - bo tam kolektora jako takiego nie ma

chyba ze mowa o kolektorze wydechowym - te male kolanka - to i owszem trzeba je srendica spasowac

kolo zamachowe - ale z glowa i ostroznie bo jak przesadzisz to pod grka nie podjedziesz

inny walek

 

zasada wszedzie taka sama

robisz po kolei - albo poprawiasz fabryka albo "agresywniejsze" podzespoly

i wtedy to taki maluszek jak moj to nie tylko CC robil jak chcial ale i nei jednemu w BMW koparka opadla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

najprosciej bedzie , jak zalozysz walek , poczujesz roznice , pozniej apetyt rosnie w miare jedzenia , bedziesz mogl zalozyc kolektor wydechowy od XE , glowice 18E razem z kolektorem ssacym , i wtedy bedzie znaczna roznica , najpierw zacznij od tego aby silnik doprowadzic do fabrycznej kondycji , albo troche zblizonej , a potem zajmij sie przerobkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myśle że najpierw zaczne szukać wałka 18E i zapłonu od 20xe i kto wie może przy okazji szukania wałka trafi sie głowica i reszta potrzebnych części :wink: .

Mój szwagier czeka na efekt aż ja to założe i on bedzie zakładał to samo chyba do swojej Gsi 8)

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:55 ]

Ile można dać za kolektor 4-2-1 ? Dobra cena to jaka? Czy każda c20xe ma taki kolektor?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ile można dać za kolektor 4-2-1 ? Dobra cena to jaka? Czy każda c20xe ma taki kolektor?

Każde c20xe ma taki.

Tylko że ja widziałem 2 rodzaje, zdaje się, że kadett miał ciut inaczej pospawany.

Cena?

Ja za poprzedni dałem 150zł, za teraźniejszy 120.

 

Aparat z xe ma kumpel do sprzedania za 50zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem taki do kupienia za 120zł.

Poszukiwania........hm... pytałem pare osób ale nikt nic nie wiedział a ostatni miesiąc to szukałem lamp i zderzaka do Calibry bo jakiś mądry polski inżynier kazał postawić płot tam gdzie nie trzeba :D a niestety na dodatek ślisko było :drunk: . Przedni zderzak dostać cały w dobrej cenie to trzeba sie napocić i naszukać, ale mi sie udało :lol: po wielu trudach. Jeszcze trzeba będzie płot naprawić :lol: . Dopiero pózniej można szukać dalej części :drunk: chociaż przyznam że jak pytałem o te części to wszyscy ze zdziwieniem patrzyli.

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 19:35 ]

Słyszałem o Corsie B do której wstawiono silnik od Calibry 2.0 TURBO

Gościu podobno już tym jechał 250km/h i jeszcze mógłby wiecej:-)

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 19:47 ]

To jest silnik 18E?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7d4771dfcff22fd4.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciemno.

Jeśli to astra cr2shera, to jest to 18E

 

Wyobraź sobie jak ja kupuję części.

Corsa B i silnik c20xe :D

 

Jeszcze max prędkości nie znam, za slisko jest.

Pewnie koło 230 będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chyba wreszcie sie cos ruszyło:) Calibra juz jezdzi od sierpnia. Druga czarna teraz bede sprzedawałhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif dwie mi niepotrzebne.... Na początek chce wymienic kolektor na 4 2 1 juz taki znalazlem:) tylko problem z flansza:( kiedys byly takie na Allegro po 80zl chyba ale juz ich nie ma:(. Na początek wymienię kolektor, usunę tlumik srodkowy i ma koniec wstawie oryginalnego Remusa do Calibry:). Zastanawiam sie czy zalozyc strumienice i filtr stozkowy KN mam do kupienia ale nie wiem czy do gazu to dobry pomysł? Co prawda mam wkład fitra KN ale to nie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności