Skocz do zawartości

jak wyjąć akumulator z corsy b?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

No to ja jescze raz poruszam temat wrzucam fotki i prosze Adminów o umieszcenie tego tematu w dziale Zrob To Sam :D

 

A wiec jeśli chcemy wyciagnać akumulator z Corsy B zaczynamy od odkrecenia wkretakiem krzyżakowym podszybia tzn jego lewej cześci (wkrety zaznaczone czerwonym kółeczkiem)

 

Dołączona grafika

 

Jeśli z tym uporamy sie to odkrecamy klemy z akumulatora- na niebiesko zaznaczony biegun ujemny akumulatora - , a na czerwono biegun dodatni czyli +

 

Dołączona grafika

 

 

Jeśli juz mamy odkrecone klemy to pozostaje nam odkrecic śrube oraz blaszke mocujaca aku aby podczas jazdy nam sie nie przesówał po komorze

 

Dołączona grafika

 

Jeśli uczynimy te wszsytkie czynności to biezemy oburącz akumulator i energicznym ruchem targamy do góry :D warto jest także po wycignieciu aku wyczyścic komore z liści, piasku itp itd aby w tym miejscu ruda (czyt. RDZA) http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif nie gryzła naszego kochanego autka http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Pozdro :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na mój gust to spiep**yli sprawe fest..beznadziejna sprawa, niby 3 śrubki niewiela, ale problem jest..

 

to tak samo jak z wymianą zarówki od reflektora przedniego po stronie filtra powietrza...nie idzi się dostać nie rozmontowując filtra..(przynajmniej ja nie mogłem) no i weź niech ci siądzie w trasie...ja bym nie wymienił żarówki bo nie woże klucza..chyba 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tak nie marudzcie

w nowych autach do wymiany zarowki

trzeba zdejmowac zderzak i wyjmowac lampe :?:

nie mowiac o pasku gdzie do wymiany rozrzadu w ASO pol przodu zdejmija :?:

a da sie bez tego zabiegu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Żeby nie bawić się w kupno orginalnego kucza opla bądź jazde na serwis. Blaszkę z przodu można przymocować nakładając na śrubę, kilka lużniejszych nakrętek plus podkładkę pod tą właściwą. Oczywiście smarują to pastą miedziana przed zakręceniem. Trzyma tak samo a dostęp do niej łatwiejszy za pomocą standardowych kluczy nasadowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności