Skocz do zawartości

jak wyjąć akumulator z corsy b?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Akumulator zeby wyjac trzeba...:

- odkrecic podszybie - połowe lewa (plastki czarny pod szyba) ktory przykrecony jest na 3 wkrety- Śrubokret krzyżak

 

-odkrecic klemy z akumulatora wraz z przewodami ( róznie ale najcześciej kluczyk plaski 10 mm badz 13 mm)

 

-odkrecic blaszke tzrymajaca akumulator abypodczas jazdy nie przesówał sie po korytku kluczyk 13 mm najlepiej nasadowy

 

- tak odkrecony akumulator łapiemy obiema łapkami :mrgreen: i wiciagamy do góry :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wysłany: Dzisiaj 20:32

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

temat przeniosłem do właściwego działu

powiem, że nie pamiętam ale chyba 1 część plastiku (podszybia) trzeba ściągnąć

 

 

no to to tak 1 część plastiku została ściągnięta, ale on musi być jakoś przymocowany od spodu bo ani nie drgnie a tam jest tak mało miejsca, że nie ma nawet jak zobaczyć czy jest tam jakieś mocowanie a co dopiero o wsadzeniu tam klucza.Ręce opadają nie wiem jak nie dam rady to podłączę drugi akumulator z przedłużkami kabli tak by dostał z środka i pojadę do jakiegoś mechanika.Jestem uziemiona bo nawet nie zipnie . Proszę podpowiedzcie coś :mrgreen:!! Lub nakierujcie mnie jeśli taki temat był kiedyś poruszany, nic nie mogę znaleść.POMOCY!:?:!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

odkrecic klemy z akumulatora wraz z przewodami ( róznie ale najcześciej kluczyk plaski 10 mm badz 13 mm)

 

-odkrecic blaszke tzrymajaca akumulator abypodczas jazdy nie przesówał sie po korytku kluczyk 13 mm najlepiej nasadowy

 

- tak odkrecony akumulator łapiemy obiema łapkami i wiciagamy do góry

 

klemy owszem klucz 10, ale gdzie jest ta blaszka trzymająca tam nic nie widać, a łapkami owszę rwałam mocno ale ani drgnął :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 20:50 ]

no mamy jakieś opóźnienie:) , no ale :?: , będę działać z kluczykim,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzysz na aku to na jedo przedniej sciance przy samym dole bedzie szpilka do której jest przykrecona blaszka....

 

wsadz reke pomiedzy aku i grodzie i do samego dołu... napewno wyczujesz....

 

P.S. nie skalecz sie :?:

 

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 19:55 ]

tak to mniej wiecej wyglada jakby patrzec z góry :?:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 19:57 ]

powodzenia... :?: jak coś to pisz dalej :drunk: a poprostu nie mozesz odpalić autka z dodatkowego aku skoro posiadasz kable rozruchowe?:mrgreen: otówrz maske, połoz drugi aku na ziemi przy kole, kable rozruchowe maja przewaznie 2 metry długości tak wiec smaiło powinny wystarczyc, podłacz aku do aku za pomoca kabli tylko pamietaj + do +, - do - i prubuj odpalic :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dodano: Sro Gru 10, 2008 19:57 ]

powodzenia... jak coś to pisz dalej a poprostu nie mozesz odpalić autka z dodatkowego aku skoro posiadasz kable rozruchowe?:mrgreen: otówrz maske, połoz drugi aku na ziemi przy kole, kable rozruchowe maja przewaznie 2 metry długości tak wiec smaiło powinny wystarczyc, podłacz aku do aku za pomoca kabli tylko pamietaj + do +, - do - i prubuj odpalic

 

Nie da rady ni zipnie, mam poważne podejżenia, że go rozwliło bo jest tam pełno płynu pewnie elektrolit.sPRAWDZANIE NA KABLACH NIE DAŁO efektu.Podjechałam innym autem i z kabli nic nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności