Skocz do zawartości

gasnie podczas jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam.problem jest taki ze jak auto zimne jest ok,po zagrzaniu sie do normalnej temp,po wyrzuceniu na luz czy przy wcisnietym sprzegle silnik gasnie,nie odbywa sie to natychmiast ale kuleje,kuleje i gasnie.silnik 1.0.dodam ze silnik krokowy podobno donbry,sprawdzal go gosc w warsztacie.ma ktos jakies pomysly co to mogloby byc?

 

moze ktos sie orientuje jaki jest objaw uszkodzonego katalizatora?

 

dzieki i pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Sprawdź, czy silnik nie łapie gdzieś lewego powietrza, choć wtedy silnik powinien mieć właśnie wyższe obroty... Czy pompa paliwa jest sprawna? Czy np wciskając na dłużej pedał gazu obroty nie spadają lub silnik zaczyna przerywać?

 

moze ktos sie orientuje jaki jest objaw uszkodzonego katalizatora

Zapchany- silnik nie rozwija pełnej mocy. Może też brzęczeć, jeśli się w środku rozsypał).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Ja mialem podobne objawy jak sonda mi juz kulala, tyle ze blad wyskakiwal i swiecil sie check po nagrzaniu, tak samo gasl na luzie jak dolatywalem do skrzyzowania itd. zanim wymienilem sonde to nauczylem sie dojezdzac do skrzyzowan na biegu i chamowania silnikiem :] ,jesli jednak bylby to katalizator zapchany to go wytnij i wspawaj rurke albo kup uniwersalnego kata, moj kumpel kupil bodajze za 300zl i nie narzeka, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dla kolegi ktory nie zrozumial,Opel corsa,1.0,po uruchomieniu silnika do czasu az sie nie zagrzeje silnik pracuje normalnie,pozniej przy dojezdzaniu do skrzyzowania na przyklad przy redukcji na wcisnietym sprzegle auto gasnie,bez problemu mozna go ponownie uruchomic,nie gasnie natychmiast tak jak po wylaczeniu zaplonu tylko spadaja obroty,zaczyna szarpac silnikiem i gasnie.

 

po przekreceniu nie gasnie kontrolka z takim jakby silnikiem,nie wiem co to jest,sorry ale nie jestem fachowcem,dopiero jak silnik zostanie uruchomiony gasnie,zapalila sie tez 3 razy podczas jazdy.silnik krokowy sprawdzal mechanik i twierdzi ze jest sprawny

 

wolalem tu poszukac najpierw odpowiedzi,byc moze to jakas pierdola ktora mozna samemu usunac,w ostatecznosci pojade do serwisu,wiadomo jednak ze tam trzeba wybulic kase.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś podawał, jak wymigać błędy w astrze G, może u ciebie zadziała.

Cytat:

"- wciskamy razem pedały gazu i hamulca do końca

- trzymając te pedały przekręcamy kluczyk w stacyjce na poz. II

- liczymy mrugnięcia kontrolki z samochodzikiem ( 10 mrugnięć po kolei to "0", pozostałe odpowiednio do mrugnięcia)

Jeśli się dobrze doczytałem na innych forach, to część błędów które wykaże może być związana z wciśniętym pedałem gazu. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności