Skocz do zawartości

Źle podłączone spryskiwacze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tyg jest szczesliwym posiadaczem Astry II, problemy na razie dwa:

1. Przednie spryskiwacze nie dzialaja (tylko wycieraczki zaczynaja na sucho latac), a wlasciwie dzialaja ale nie jak trzeba. Cos jest zle podlaczone i wlaczaja sie po uruchomieniu tylnych (jak nadusze od siebie dzwignie to zaczyna chodzic tylna wycieraczka a przednia szyba jest spryskiwana, przy czym oczywiscie wycieraczki przednie ani drgna przy tym).

2. Nie mam swiatel przeciwmgielnych. Pytanie, czy da się wmontować? Jeśli tak to: za ile, gdzie, jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. spróbuj przełożyć wężyki odwrotnie w pompce od płynu spryskiwaczy - powinno pomóc bo jak mówisz że zamiast tylnej spryskuje przednią i na odwrót a wycieraczki działają dobrze to myślę że przekaźnik i przełączniki są w porządku. problemu szukałbym tak jak napisałem w źle podłączonej pompce płynu. albo kabelki podpięte na odwrót albo wężyki i dlatego tak się dzieje

 

2. jasne że da się założyć halogeny :mrgreen: musisz mieć do tego przełączniki, przekaźniki, kabelki , bezpieczniki, i same halogeny ???.

- w zderzaku powinien być otwór technologiczny na nie albo zaznaczone miejsce do wycięcia otwóru

- jeśli nie masz już gotowej instalacji (bo czasami jest) to musisz zrobić taka od podstaw

 

same halogeny możesz założyć samemu o ile masz taką możliwość (jeśli nie daj to do jakiegoś warsztatu)

podłączenie ew zrobienie instalacji żeby było porządnie i tak jak w oryginale musi ci zrobić elektryk samochodowy (najlepiej wg oryginalnych schematów podłączania)

 

już gotowe halogeny podłączone i zamontowane trzeba odpowiednio ustawić - tu najlepiej by było jechać do stacji kontrolo pojazdów. zapłacisz za to z 10-40zł ale będzie porządnie.

 

halogeny -60 zł sztuka czyli 120zł

włącznik jakieś 50zł -cały włacnizk świateł z tym przełącznikiem 100 na allegro http://www.allegro.pl/item145708069_opel_astra_ii_wlacznik_swiatel_z_halogenami.html

 

no i do tego robocizna ale tutaj już Ci nie powiem ile to może kosztować

 

ale myślę że powinieneś się zmieścić 300-400zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki, za odpowiedź. Dzisiaj wreszcie znalazłem czas coby zająć się samochodzikiem.

 

Jeszcze nie kupiłem żadnej książki, a jak zajrzałem pod maskę, to nie bardzo wiem gdzie szukać wspomnianej pompki od spryskiwaczy. Zbiornik jest pod spodem ale zdaje się, że pompka powinna być gdzieś na wierzchu.

 

Przy okazji, gdzie ew. może być widoczna instalacja od przeciwmgielnych i czy jest taka możliwość, że zderzak nie ma miejsc przeznaczonych na takowe, czy może to tylko złudzenie? Dodam jeszcze, że zderzak był wymieniany, po wypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja 37!! 100% z tymi wężykami bo pompka działa zależy jak ją właczasz raz w prawą stronę raz w lewą tłocząc w tylni lub przedni wężyk również należy koniecznie podgrzać bo tak nie będziesz miał a pożytku z tej pompki jak pourywasz wyloty na których są nasadzone przewody :wink::evil: zmieniając przewody trudno powiedzieć czy nie pójdą bezpieczniki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniając przewody trudno powiedzieć czy nie pójdą bezpieczniki :wink:

Nic się nie stanie, po prostu silniczek chodzi raz w prawo, raz w lewo.

A ten sposób bedzie najszybszy i nic nie uda sie popsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

spryskiwacze poszły szybko - zamieniłem wężyki. Tylny w ogóle nie działał, jak się okazało bo był zabrudzony lub zapieczony, w każdym razie pomogło potraktowanie go szpilką. Przydałoby się go lepiej ustawić, ale to chyba muszę do jakiegoś specjalisty zajechać, co do halogenów to dzisiaj kupuje, i chyba też sam będę próbował to zmontować.

 

Aha pompka od spryskiwaczy jest dostępna po ściągnięciu lewego nadkola - na wypadek gdyby ktoś kiedyś szukał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności