Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Opony zimowe - wasze typy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie wiem czy dobrze umiejscowiłem temat, jakby co to niech moderator zmieni ;)

Jestem ciekaw jakich opon zimowych używacie, jakie polecacie, a od jakich radzicie trzymać się z daleka.

Ja osobiście po niedawnym "zdarzonku" nie polecam definitywnie opon KINGSTAR, dałem się namówić sprzedawcy, że są to dobre opony i stosunkowo tanie 8) Niestety łapią bardzo szybko poślizgi na śniegu, na przylodzonej nawierzchni tracą przyczepność (choć jest to normalne dla każdych opon) to w tym przypadku autem praktycznie nie da się sterować :)

Jedynym plusem jest to, że na deszczu spisują się znakomicie, i wjechanie przy dużej prędkości w kałużę nawet dość głęboką nie jest tak groźne jak to ma miejsce na moich letnich oponkach PASSIO (sorry, pomyliłem z Frigo) Dębica, których abstrahując też nie polecam :|

Ale co mi po zimówkach kiedy nie sprawują się w zimie, a są dobre co najwyżej na wiosenne roztopy :P

Jedno wiem na pewno nie ma co oszczędzać na "ogumieniu" - dwuznaczność wskazana :) a szczególnie w tym roku, kiedy zima daje nam nieźle popalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Hej witam,

ja założyłem opony Dunlop winter-sport M3 używane - ale tylko jeden sezon. Używek bym nie kupił, ale wziąłem je ojcu bo jeździł na nich zeszłej zimy i zrobił na nich około 2 tys. km. Opony super. Naprawdę dobrze się trzymają i zachowują w zimie. Tata kupił Dębice Frigo 2 i też są bardzo dobre. Ale subiektywnie Dunlopki są lepsze 8)

Pozdrawiam!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Fulda Kristall Supremo - gorąco polecam! jeszcze się na nich nie zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Dębica Frigo 2 to Goodyear Ultra Grip 5, Ja na zime polecem Ultra Gripy (ale doszły mnie jeakieś neipokojące słuchy od przestawicieli handlującymi oponami że Ultra Grip 7 wszytskei na rynku polskim miały jakąś wade..(informacje nie potwierdzone) Dalej Dunlop Winter Sport M3 poprostu bajka :) i wbew pozorom Debica Frigo zarówno jedynki jak i dwójki do małych autek dość dobre oponki dobry sstosuek jakośći i wałściwości do ceny..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ja na ten rok zakupilem Kormorany Snowpro i mam bardzo mieszane uczucia co do nich. na sniegu radza sobie jeszcze tyle o ile, za to na asfalcie i w blocie posniegowym przyczepnosc jes porownywalna z moimi letnimi continentalami eco ep. zdecydowanie wiecej ich nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ja mm Fulda Kristal i jestem zadowolony, kupilem uzywki z felgami 195/60 15 za 400zl i smiga sie pieknie na nich na sniegu blocie czy kaluzach radza sobie dobrze czuc ze to opona zimowa bo w tamta zime jezdzilem dwoma autami na letnich... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Continental Winter Contact 91T, jeżdzi mi się na nich wyśmienicie, a kupiłem je z przeceny bo rok produkcji był 2003 więc nie narzekam. Co do poślizgów, nie odnotowałem aczkolwiek kółka nimi można robić przy pomocy recznęgo :) a płaciłem po 29.99 Eur bo w niemczech kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Dębica Frigo, jeżdżę na nich już 2 sezon, na razie sa spoko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

...DOBRE BO POLSKIE...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Dunlop Winter Sport M3 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ja jezdze na Fulda Gravito starych i jestem zadowolony, nie stanalem jeszcze nigdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Goodyear Ultra Grip 5, spisują się doskonale,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

maniulek, jeżdze na nich w megi rewelka ale G UG5 to dębica frigo 2....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

teraz jezdze na oponkach Fulda i z gory polecam , odradzam napewno Continentale (zero przyczepności ! )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Pora na jakieś mini podsumowanie:

Najbardziej polecacie:

1. Goodyear Ulta Grip 5/Dębica Frigo 2

2. Fulda Kristall/Gravito

3. Dunlop Winter Sport M3

pozostałe Kingstary/Kormorany/Continentale - narazie zbyt mało głosów, aby cokolwiek zawyrokować.

Nie widać narazie aby ktoś używał pozostałych marek chociażby Michelin/Pirelli/Bridgestone/Semperit ... ?

Zachęcam do dalszego brania udziału w głosowaniu, i jeśli macie, lub mieliście możliwość porównania różnych typów/marek opon o podawanie wg. was zarówno tych dobrych jak i tych poniżej krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Osobiście polecam Dunlop Jezdze na zimowkach i letnich Nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

JohnGee, niech Dunlopy wyprzedzą Fulde i wszyscy będa zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
niech Dunlopy wyprzedzą Fulde i wszyscy będa zadowoleni

No, nie robić mi tu kryptoreklamy :), jak każdy będzie chwalił swoje, bo akurat takie kupił to niewiele pożytku przyniesie wszystkim ta mini ankietka 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

...żadmej reklamy nierobie akurat tak sie słąda ze: corsa jezdzi na frigo vectra na fuldzie megi na goodyear a komplet dunlopów leży w garazu jako pozostałość po bravie :) w sumei całe niemcy na fuldach jeżdżą ale co im sie dziwić 8) to ichze jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja mam porównanie 3 typów zimówek. Pierwsze - Kormoran (modelu nie pamiętam), jeździłem na nich w Daewoo Espero i nie miałem większych zastrzeżen 8) Potem ojciec miał Dunlopy winter sport m3 w Citroenie C5 - super mi się na nich jeździło i jeździ, ponieważ wziąłem je do Calibry (zeszłej zimy zrobiły 2-3 tys. km więc w sumie są to nowe opony :|) A teraz Citroen śmiga na Dębicy Frigo 2 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi oponami, naprawdę są godne polecenia, chociż Dunlopy lepsze :P Mówię na podstawie jazdy Cytryną, bo Cali inaczej się prowadzi :)

Pozdrawiam!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi