Skocz do zawartości

Opony zimowe - wasze typy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie wiem czy dobrze umiejscowiłem temat, jakby co to niech moderator zmieni ;)

 

Jestem ciekaw jakich opon zimowych używacie, jakie polecacie, a od jakich radzicie trzymać się z daleka.

Ja osobiście po niedawnym "zdarzonku" nie polecam definitywnie opon KINGSTAR, dałem się namówić sprzedawcy, że są to dobre opony i stosunkowo tanie 8) Niestety łapią bardzo szybko poślizgi na śniegu, na przylodzonej nawierzchni tracą przyczepność (choć jest to normalne dla każdych opon) to w tym przypadku autem praktycznie nie da się sterować :)

Jedynym plusem jest to, że na deszczu spisują się znakomicie, i wjechanie przy dużej prędkości w kałużę nawet dość głęboką nie jest tak groźne jak to ma miejsce na moich letnich oponkach PASSIO (sorry, pomyliłem z Frigo) Dębica, których abstrahując też nie polecam :|

Ale co mi po zimówkach kiedy nie sprawują się w zimie, a są dobre co najwyżej na wiosenne roztopy :P

Jedno wiem na pewno nie ma co oszczędzać na "ogumieniu" - dwuznaczność wskazana :) a szczególnie w tym roku, kiedy zima daje nam nieźle popalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Hej witam,

 

ja założyłem opony Dunlop winter-sport M3 używane - ale tylko jeden sezon. Używek bym nie kupił, ale wziąłem je ojcu bo jeździł na nich zeszłej zimy i zrobił na nich około 2 tys. km. Opony super. Naprawdę dobrze się trzymają i zachowują w zimie. Tata kupił Dębice Frigo 2 i też są bardzo dobre. Ale subiektywnie Dunlopki są lepsze 8)

 

Pozdrawiam!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dębica Frigo 2 to Goodyear Ultra Grip 5, Ja na zime polecem Ultra Gripy (ale doszły mnie jeakieś neipokojące słuchy od przestawicieli handlującymi oponami że Ultra Grip 7 wszytskei na rynku polskim miały jakąś wade..(informacje nie potwierdzone) Dalej Dunlop Winter Sport M3 poprostu bajka :) i wbew pozorom Debica Frigo zarówno jedynki jak i dwójki do małych autek dość dobre oponki dobry sstosuek jakośći i wałściwości do ceny..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja na ten rok zakupilem Kormorany Snowpro i mam bardzo mieszane uczucia co do nich. na sniegu radza sobie jeszcze tyle o ile, za to na asfalcie i w blocie posniegowym przyczepnosc jes porownywalna z moimi letnimi continentalami eco ep. zdecydowanie wiecej ich nie kupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mm Fulda Kristal i jestem zadowolony, kupilem uzywki z felgami 195/60 15 za 400zl i smiga sie pieknie na nich na sniegu blocie czy kaluzach radza sobie dobrze czuc ze to opona zimowa bo w tamta zime jezdzilem dwoma autami na letnich... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Continental Winter Contact 91T, jeżdzi mi się na nich wyśmienicie, a kupiłem je z przeceny bo rok produkcji był 2003 więc nie narzekam. Co do poślizgów, nie odnotowałem aczkolwiek kółka nimi można robić przy pomocy recznęgo :) a płaciłem po 29.99 Eur bo w niemczech kupowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności